Seçilme yaşı 18'e düşüyor

AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, CHP'nin, seçilme yaşının 18'e düşürülmesi ve silah altındaki er ve erbaşların oy kullanmasının önünün açılması konusuna sıcak baktığını belirterek, MHP’nin de yetkili kurullarında görüştükten sonra cevap vereceğini söyledi.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Seçilme yaşı 18'e düşüyor
AK Parti Grup Başkanvekilleri Nurettin Canikli, Ahmet Aydın ve Mustafa Elitaş, seçilme yaşının 18'e düşürülebilmesi için anayasa değişikliği konusunda CHP ve MHP'yi ziyaret etti.

Canikli, CHP görüşmelerin ardından yaptığı açıklamada, CHP'nin hem seçilme yaşının 25'den 18'e düşürülmesi hem de silah altındaki er ve erbaşların oy kullanmasının önünün açılması için Anayasa değişikliği konusuna sıcak baktığını belirterek, CHP ile bu konuda çalışmaya başlayacaklarını söyledi. Canikli, MHP ’nin de yetkili kurullarında görüştükten sonra cevap vereceğini açıkladı. Canikli, BDP ile bu konuda görüşmeyeceklerini söyledi.

Bir gazetecinin, 'kışlaya siyasetin girmesi ile ilgili kaygı, endişe yok' sözleri üzerine, “Hayır, olur mu? Zaten şu anda muvazzaflar kullanıyor” karşılığını verdi.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu