Konya’da markalaşma paneli

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından, uzmanların katılımıyla düzenlenen “Belediyecilikte Model Şehir Konya ve Markalaşma” konulu panelde konuşan Başkan Tahir Akyürek, bazı şehirlerin farklı bir mirası temsil ettiğini, Konya’nın bu yönüyle misyonu olan bir şehir olduğunu belirtti.

07.05.2014 16:35, 7 yıl önce eklendi.
Konya’da markalaşma paneli
Mevlana Kültür Merkezi ’ndeki panele AK Parti Konya Milletvekilleri İlhan Yerlikaya, Cem Zorlu, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Mevlana Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bahattin Adam, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, öğretim üyeleri, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.
PANEL KONYA ’YA KATKI YAPACAK
Panelin açış konuşmasını yapan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, panelin marka şehir konusunda Konya ’ya büyük katkı yapacağını söyledi. Şehircilik geleneği konusunda da Türkiye ’nin en planlı yapılaşmış şehirlerinin başında Konya ’nın geldiğini anlatan Başkan Akyürek, “Türkiye ’nin güçlü şehirlere ihtiyacı var” dedi. Konya ’da markalaşma konusunun tartışılmasının son derece önemli olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, “Çatalhüyük kazıları, Alaaddin Tepesi ’nde yapılan kazılar, Konya bölgesinde bulunan 400 ’den fazla Neolitik dönemden günümüze gelen şehir yerleşimleri Konya ’nın çok önemli bir şehircilik geçmişi olduğunu, sosyal genetik yoluyla bu şehircilik geçmişini günümüze taşıyabileceğini biliyoruz. Panel bu çalışmalara katkı yapacaktır” şeklinde konuştu.
KONYA MİSYONU OLAN BİR ŞEHİRDİR
Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, bazı şehirlerin söyleyecek sözü olduğunu belirterek, "Bazı şehirlerin farklı bir sosyal genetiği vardır, farklı bir mirası temsil eder. Bunlara misyonu olan şehir denebilir. Konya bu yönüyle misyonu olan, farklı bir şehirdir” dedi. Konya bölgesinin sosyal genetik olarak üretim geleneğine sahip olduğunu hatırlatan ve bunun günümüzde de devam ettiğini kaydeden Başkan Akyürek, “Bu, tarım toplumundan bu yana devam eden bir gelenektir. Şu anda Konya ’da 100 ’den fazla sektörde üretim vardır. Belki küresel firmalar haline gelinememiştir ama Türkiye ’de en fazla KOBİ Konya ’dadır. Bu tesadüfi değildir. Toplam ihracat yapan şehir sıralamasında 5. sıradadır” diye konuştu. Şehircilik geleneği konusunda da Türkiye ’nin en planlı yapılaşmış şehirlerinin başında Konya ’nın geldiğini aktaran Başkan Akyürek, “Bu da Türkiye için bir ihtiyaçtır. Türkiye ’yi sadece birkaç şehirden ibaret bırakmamak gerekiyor. Model şehirler, öncü şehirler olması gerekiyor. Türkiye ’nin yeni ve güçlü şehirlere ihtiyacı vardır” diye konuştu.
PANEL, KONYA ’NIN ÖNÜNÜ AÇACAK
AK Parti Konya Milletvekili İlhan Yerlikaya, Konya ’nın her anlamıyla bir marka; tarihi geçmişi ve derinliği olan bir şehir olduğunu belirterek, bu tür toplantıların belediyecilikte de marka olma yolunda ilerleyen Konya ’nın önünü açacağını vurguladı.
AK Parti Konya Milletvekili Cem Zorlu, hizmette yerelde markalaşmanın gerçekleştiğini belirterek, panel nedeniyle teşekkür etti.
KONYA BAMBAŞKA BİR YERE GİDİYOR
Konuşmaların ardından “Belediyecilikte Model Şehir Konya ve Markalaşma” konulu panele geçildi. Panelin moderatörlüğünü yapan Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hüseyin Altunbaş, Konya ’nın bu tür panellere alıştığını, markalaşmayı üstüne yakışır hale getirdiğini vurgulayarak, Konya ’nın, artık markalaşmaya diğer illerden farklı baktığını söyledi. Bunun öncülüğünü Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve diğer yöneticilerin yaptığını kaydeden Altunbaş, “Konya bambaşka bir yere gidiyor, biz de bunlara şahitlik yapıyoruz” diye konuştu.
Panelde üniversitedeki yeni öğrencilerden edindiği izlenimleri de anlatan Altunbaş, Konya ’ya daha önce gelmeyenlerin şehre karşı ön yargılı olduğunu, Konya ’nın en güzel şekilde anlatılması ve tanıtılması gerektiğini dile getirdi.
Reklamcılar Derneği Başkanı Aytül Özkan, Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Günseli Özen Ocakoğlu, C2 ’A Reklam Ajansı Başkanı Ergün Erdem, Genna Reklam Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Selim Tuncer de Belediyecilikte Model Şehir Konya ve Markalaşma” konusunda görüşlerini dile getirdi.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler


Anket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat