Tolu veda etti

Kapanan HAS Parti’nin Konya İl Başkanı Veli Tolu, veda toplantısı düzenleyerek birleşmeyle ilgili açıklamalarda bulundu.

07.05.2014 16:35, 8 yıl önce eklendi.
Tolu veda etti
Parti il yöneticileriyle birlikte basın toplantısı düzenleyen Veli Tolu, 2 yıl önce HAS Parti ’yi kurmaya çalıştıkları günlerde kendilerine maddi, manevi destek olan herkese teşekkür ederek başladığı konuşmasında bütünleşme kararı alındıktan sonra herkesin en çok merak ettiği konulardan birinin AK Parti ’de görev alıp almayacağı konusu olduğunu söyledi. Tolu, “Şunu çok açık yüreklilikle ifade ediyorum. Bizim bugün parti tüzel kişiliğimizin kapatılmasıyla genel başkanımızın ve kurucular kurulu olarak bizlerin almış olduğu karar AK Parti ile bütünleşme kararıdır. Bu kararda genel başkanımıza destek olacağımızı ve HAS Parti ’de ifade ettiğimiz sözleri oraya taşımasını istediğimizi her platformda zaten dile getirdik. Ama bu şu demek değildir. HAS Parti, AK Parti bütünleşti. HAS Parti ’de herkes bir yerlerde görev alacak, görev alması lazım, görev bekliyorlar gibi böyle bir algı ve anlayış yanlıştır. Nitekim bugün AK Parti ’nin Konya ’da il ve ilçe yönetimleri var. Kongrelerini yaptılar. Çalışmalarına devam ediyorlar ve kurulu bir düzenleri var. Bu çerçevede bizim böyle bir talebimiz olması söz konusu olmadığı gibi böyle bir şeyi de aklımızdan geçirmek kendi adıma hakikaten yakışıksız bir durum olur. Hayat devam ediyor, gündem değişiyor. Biz 2 yıllık süre içerisinde eleştirdiğimiz konular oldu. Ama alkışladığımız, tebrik ettiğimiz konular da oldu. Şimdi bir bütünleşme süreci başlatıldı. AK Parti içerisinde bazı arkadaşlarım eleştirmişti, şunu da söylemişti, bunu da söylemişti şeklinde ifadeleri olacaktır, olmalıdır da zaten. Türkiye ’de her olan şey hemen hadi bakalım böyle olmuş ne güzel olmuş şeklinde olmaz. Bu işin eksileri, artıları, geçmişi, geleceği hepsi tartışılabilir, tartışılmalıdır. Bizim bugünden sonra söyleyeceklerimize bakıyoruz. Düne dair ne söylemişsek o dünde kaldı demiyoruz. Şahsen söylediklerimin arkasında duruyorum. Ne söylemişsek o söylediklerimizi bugün de söyleyebiliriz” dedi.
“NUMAN KURTULMUŞ İLE RECEP TAYYİP ERDOÐAN UZAYDAN GELMEDİ”
Yakın gelecekte Türkiye ’de hiçbir şekilde yeni bir siyasi partinin oluşacağına ve başarılı olacağına dair bir işaretin olmadığını savunan Tolu, “Bu çok zor. HAS Parti ’nin bugüne kadar söylediklerini zaten biz ruhuyla beraber aldık gidiyoruz. Ruhu bizde kaldı. Bazı arkadaşlarımızın bu birleşmeye itirazı oldu. Ben itiraz edenlere de saygı duyduğumu söyledim. Ama onun ötesinde bir şey olmaz. Bazı odaklardan, bazı gruplardan bu meseleyle ilgili kızıştırma politikası olacaktır. Ama Türkiye ’de çok az insanın birbirinin tanıdığından daha fazla sayın Numan Kurtulmuş ile sayın Recep Tayyip Erdoğan birbirlerini tanırlar. Uzaydan gelmediler. Nihayetinde 30 yıllık bir dostlukları var. Dolayısıyla bizim buradan şöyle mi olur, böyle mi olur ya da birilerinin dışarıdan bakarak şu zaten böyle olur diye ahkam kesmesi oldukça anlamsız. Bundan sonra yapılacak şey yeni Türkiye ’yi inşa etmek. İnşa ederken de bize düşen bu çabaya destek olmaktır" şeklinde konuştu.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat