MTTB’den arakan’daki müslüman katliamlarına tepki

Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Konya Şubesi, Myanmar’ın Arakan bölgesinde Müslümanların Budistler tarafından katledilmesine tepki gösterdi.

07.05.2014 16:35, 6 yıl önce eklendi.
MTTB’den arakan’daki müslüman katliamlarına tepki
Kültür Parkta bir basın açıklaması düzenleyen MTTB Konya Şubesi üyeleri, Myanmar ’ın Arakan bölgesinde Müslümanların katledilmesine sessiz kalmayacaklarını ifade etti. MTTB Konya Şubesi Başkanı Ömer Nasuh Erdoğan yaptığı açıklamada, “Müslüman olmak, bir sevdayla mazlumun davasını omuzlamaktır. Ajanslar parçalanmış bebek, çocuk, kadın cesetleriyle dolu kareler geçerken, ırz, namus talan edilirken, tüm mukaddesler necis çizmeler altında çiğnenirken biz hala ne diye duruyoruz. Neden susuyoruz. Hıyanet, tecavüz, talan, canilik, yalancılık, koğuculuk, iftira ve daha bilmem hangi şer ve şirretin kol gezdiği Arakan ’da, evlere, sokaklara, meclislere, çarşıya, pazara, emniyet ve huzur bizimle iniyorsa, işte mümin biziz” dedi.

“BICAK KEMİÐE DAYANMIŞTIR”
Kendileri Osmanlının varisleri olarak tanımlayan Ömer Nasuh Erdoğan, “Her defasında şanlı tarihimizle övünüyoruz. Pekala, Osmanlı zulme karşı bu kadar sessiz miydi? Ve neden her şeyde birleşmiş milletlerin müdahalesini bekliyoruz? Artık bıçak kemiğe dayanmıştır, artık susmak dilsiz şeytan olmaktan ziyade şeytanlığın ta kendisidir. Susmayacağız, haykıracağız. Bugün Suriye, Irak ve Filistin dünyanın gündemini meşgul edebiliyorsa Arakan ’da dünyanın vicdanını sızlatmalı ve Türkiye Cumhuriyeti bu konuda üzerine düşeni yapmalıdır. Myanmar hükümeti üzerine düşeni yapmalıdır. Orada insanların diri diri yakılmasına müsaade edilmemelidir. Bugün için insanım diyen her kişinin Arakan için yüreği sızlamalıdır. ‘Müslüman ’ın bir tek kılına halel gelmesin. Ezilen bir tek insan kalmasın ve hatta incitilen bir hayvan dahi olsa imanımız, inancımız buna razı olmaz ’ deyip gayrete gelerek kolları sıvamalıyız insanlık davasında” diye konuştu.
Erdoğan, “Güya hoşgörü dini olarak kendilerini tanıtan, savaşı ve canlıya zarar vermeyi günah olarak kabul eden Budistler bu zulmü, insanları yakmayı, çocukların ellerinden ayakkabılarından bağlayarak suya atmayı nasıl yapabilmektedirler. Bu davranış nerenin kanununa nerenin adaletine sığmaktadır. Müslümanım diyen herkes bu zulme karşı olmalıdır. Biz MTTB ’liler olarak bu katliam karşısında sessiz kalmayacağız. Bir heyet oluşturarak Arakandaki katliamı dünya kamuoyuna duyurmak için oraya gidip bütün imkanları seferber edeceğiz. Ve orada katledilen kardeşlerimizin yanında gerekirse onlarla birlikte mücadele edeceğiz” şeklinde konuştu.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat