Bağımlılık Eğitimi Antalya’da başladı.

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM), Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü

18.11.2016 07:21, 5 yıl önce eklendi.
Bağımlılık Eğitimi Antalya’da başladı.

(KDK), Türkiye Yeşilay Cemiyeti ve Meram Belediye Başkanlığının işbirliğiyle, 7 bölge 7 ilde yapılacak olan Yerel Medya Bağımlılık Farkındalığı Eğitiminin 4.'sü Antalya'da başladı.

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM), Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü (KDK), Türkiye Yeşilay Cemiyeti ve Meram Belediye Başkanlığının işbirliğiyle, 7 bölge 7 ilde yapılacak olan Yerel Medya Bağımlılık Farkındalığı Eğitiminin 4.'sü Antalya'da başladı.“Bağımlılıklara Karşı Yerel Medya Kapasite Geliştirme Projesi” kapsamında, basın mensuplarının yanı sıra kamu, kurum ve kuruluşların Basın ve Halkla İlişkiler birimlerinde görevli personeli ile Yeşilay gönüllülerine bağımlılıkla mücadele ve önleme çalışmalarına destek sağlama konularında eğitim seminerleri verilecek.

 

Bağımlılıklarla mücadelede eğitim, sağlık, güvenlik teşkilatlarının yanı sıra, bütün kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının işbirliği ve de bilhassa medyanın katkıları büyük önem arz ediyor. Bu nedenle başta uyuşturucu olmak üzere alkol ve tütün bağımlılıklarını da kapsayacak şekilde kitle iletişim araçlarının bilgilendirme ve özellikle gençleri yönlendirme fonksiyonu dikkate alındığında, günlük iletişim dilinde bağımlılıkla ilgili hataların azaltılması, yanlış ifadelerden veya iletişim dilinden kaçınılması, özendirici içerik veya görsel kullanımının önlenmesi büyük önem taşımakta. Bu noktadan hareketle toplumu başlıca yönlendirme aracı olan yerel ve bölgesel medyanın bağımlılık iletişiminde kapasitenin ve etkinliğinin artırılması bağımlılıkla mücadelede katma değer sağlanması bekleniyor.

 

Antalya’da ki programa; Antalya Vali Yardımcısı Canan Hançer Baştürk, Basın Yayın ve Enformasyon Konya İl Müdürü Cemil Paslı, Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürü Esen Diler, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni, Basın İlan Kurumu Antalya Şube Müdürü Nedim Engin, İstanbul Şehir Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Yeşilay Bilim Kurulu BaşkanıProf.Dr. Peyami Çelikcan, kamu kurum ve kuruluşların müdürleri, basın mensupları, kamu, kurum ve kuruluşların Basın ve Halkla İlişkiler birim sorumluları ile Yeşilay gönüllüleri katıldı.

 

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat