Konya`da altın dokunuşlar sergisi

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları`nın (KOMEK) yıl sonu sergisi `Altın Dokunuşlar” törenle açıldı.

07.05.2014 16:35, 7 yıl önce eklendi.
Konya`da altın dokunuşlar sergisi
Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi ’nde düzenlenen açılış programına Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Mevlana Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bahattin Adam, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Namal, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çıpan, Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeleri, daire başkanları ve KOMEK mensupları katıldı. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı ’nın KOMEK İşaret Dili Kursu öğrencilerinin katılımıyla hep birlikte okunmasının ardından Büyükşehir Belediyesi Çocuk Halk Oyunları Topluluğu ’nun gösterisi ve çocukların defilesi izlendi. Açılışta konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, KOMEK ’in kurumsallaşmış ve dünyanın en büyük meslek edindirme kurslarından biri olduğunu belirterek, “KOMEK ’i bir halk üniversitesi olarak algılıyoruz. KOMEK üniversitemize bugüne kadar emek veren bütün hocalarımıza, kardeşlerimize, öğrencilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.
107 BİN KİŞİYE KURS VERİLDİ
KOMEK ’e bugüne kadar 107 bin kişinin kayıt yaptırdığını ifade eden Başkan Akyürek, “8 Haziran ’a kadar yaz dönemi kursları kayıtları da devam edecek. Toplam 134 meslek dalında KOMEK olarak eğitim veriyoruz. Şuana kadar yeni dönem kayıtlarında binlerce kardeşimiz kayıt yaptırdı. Yılsonuna kadar bu sayının 115 bini bulacağını tahmin ediyoruz. Bu da şehrin büyük bütünleşmesinin, belediye halk bütünleşmesinin bir göstergesi oluyor” şeklinde konuştu.
Konya Valisi Aydın Nezih Doğan ise, KOMEK eğitimleriyle vatandaşlara daha fazla imkan tanındığını belirterek, “Güçlü mahalli idareler demek güçlü hizmet demektir. Gerçekten belediyelerimiz Türkiye ’nin her yerinde halk eğitim faaliyetlerini yaygınlaştırdıktan sonra inanılmaz değişimler oldu” dedi.
Konuşmaların ardından KOMEK mezunlarına diplomaları verildi. Daha sonra Vali Aydın Nezih Doğan ’ın eşi Hatice Doğan, Başkan Tahir Akyürek ’in eşi Fatma Akyürek ve programa katılan bayanlar kurdeleyi keserek 1.111 eserin yer aldığı Altın Dokunuşlar Sergisi ’nin açılışını yaptılar. Daha sonra protokol üyeleri sergiyi gezdi. 10 Haziran akşamına kadar açık kalacak sergi kapsamında anlık yarışmalar, müzik dinletileri, illüzyon, Keloğlan, Nasreddin Hoca, Hacivat-Karagöz, kukla gösterileri, sohbet programları ve sanat uygulamaları yer alacak.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat