Google ne zaman kuruldu? Google'ın doğum günü doodle oldu

Google'ın 18.doğum günü doodle oldu. peki google ne zaman kuruldu? kuruluşunun 18. yılını kutlayan google doğum gününe özel doodle yaptı. ilk olarak 4 eylül.

27.09.2016 08:40, 5 yıl önce eklendi.
Google ne zaman kuruldu? Google'ın doğum günü doodle oldu
18. doğum gününü kutlayan Google doodle oldu. Dünyanın en büyük arama motoru olan Google, kuruluşunun 18. yılına özel doodle yapt. Türkiye’de de yaygın olarak kullanınlan Google, bundan 18 yıl önce, 4 Eylül 1998 tarihinde özel bir şirket olarak kuruldu. Şirket, Larry Page ve Sergey Brin tarafından, Stanford Üniversitesi’nde doktora öğrencisi oldukları sırada kurulmuştur.

Kuruluşundan bu yana misyonu "dünyadaki bilgiyi organize etmek ve bunu evrensel olarak erişilebilir ve kullanılabilir hale getirmektir. Gayri resmi sloganı ise, Google mühendisi Amit Patel tarafından bulunan ve Paul Buchheit tarafından desteklenen "Don’t be evil" (Kötü olma) dır. 2006 yılında, halen şirket merkezi konumunda olan Mountain View, California’ya taşınmıştır.

Google’ın dünya çapında veri merkezlerinde bir milyondan fazla sunucuda çalıştığı, bir milyardan fazla arama isteğini işlediği  ve kullanıcıları tarafından oluşturulan verinin gün başına yirmi dört petabayt olduğu tahmin edilmektedir. Kuruluşundan bugüne dek gerçekleşen büyüme hızı, şirketin temel web arama motorunun ötesinde ürünler, satın almalar ve ortaklıklar zincirinin meydana gelmesini sağladı. 

Anahtar Kelimeler: google ne zaman kuruldu

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

Yazarlar

Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede
BU SİSTEMLE NEREYE GİDİYORUZ?
Osman Avanoğlu Osman Avanoğlu
HOCALI KATLİAMI


Anket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat