Sağlık Personeline Saldırmak, Çirkin Ve İnsanlık Dışı Bir Davranıştır

Türk Sağlık-Sen Konya Şube Başkanı Hamza Olgun `Sağlık kuruluşlarında şiddet öyle bir noktaya gelmiştir ki, her gün yeni bir şiddet haberini alır olduk. Son olarak ilimizde dün Emirgazi Toplum Sağlığı Merkezinde görev yapan ATT (Acil Tıp Teknisyeni) olan üyemiz şiddete uğramıştır. `

07.05.2014 16:35, 6 yıl önce eklendi.
Sağlık Personeline Saldırmak, Çirkin Ve İnsanlık Dışı Bir Davranıştır

Konu hakkında yazılı bir açıklamada bulunan Türk Sağlık-Sen Konya Şube Başkanı Hamza Olgun, açıklamasında şu sözlere yer verdi. “ Herkes şunu iyi bilmeli ki sağlık çalışanları bu ülkede her türlü zorlu şarta rağmen metropol şehirlerden mezralara kadar kutsal sağlık hizmetini yürüten cefakar insanlardır. Hizmet üretmeye, insanlara şifa dağıtmaya çalışan sağlık personeline saldırmak, çirkin ve insanlık dışı bir davranıştır. Son olarak Emirgazi ’de Toplum Sağlığı Merkezinde görevli sağlık personeli darp edilmiştir. Böyle bir saldırı asla kabul edilemez.

Buradan yetkililere de bir çağrıda bulunarak sağlık personeline sizde sahip çıkın diyoruz. Çünkü şiddetin artık insan yaşamına kasteden saldırıya dönüşmeye başladığı hastanelerde bir kez daha görülmüştür ki, personel can güvenliğinden yoksun bir şekilde hizmet sürdürmektedir. Sendika olarak defalarca dile getirmemize rağmen ne yazık ki hastanelerde ve sağlık kuruluşlarında yeterli güvenlik önlemleri alınmadığı gibi bu konuda herhangi bir hazırlıkta yapılmamaktadır.

Artık herkes bu sorunun çözümü için bir adım atmalıdır. Bir an önce sağlık kurum ve kuruluşlarında gerekli önlemler alınmalıdır. Güvenli ve huzurlu bir yerde görev yapmak sağlık çalışanlarının hakkıdır. Yöneticilerimiz bu konuda duyarlı olmalı, çalışanlara yapılacak bu tür saldırıların önüne geçmek veya bu saldırıları engellemek için gerekli önlemleri almalıdırlar.

Biz Türk Sağlık-Sen olarak hastanelerde sağlıkta yaşanan bu tür şiddet ve saldırı olaylarının bir an önce son bulmasını isterken, yöneticileri bir kez daha sorumluluklarını yerine getirmeye davet ediyor ve bu saldırıya uğrayan arkadaşımıza tekrar geçmiş olsun diyoruz. “ dedi.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat