Hz. Muhammed’in Çocukluğu Film Oldu

Son Peygamber Hz. Muhammed’in çocukluğu, İran’lı yönetmen MajidMajidi tarafından filme çekildi.

02.08.2016 09:59, 4 yıl önce eklendi.
Hz. Muhammed’in Çocukluğu Film Oldu

Hz. Muhammed: Allah'ın Elçisi, sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) hazretlerinin mübarek doğumundan 12 yaşına kadar olan hayatını konu alan İran yapımı bir film. Ekim ayında gösterime girmesi beklenen film,Müslümanlar için oldukça önem taşıyor. Yönetmenliğini İran’lı yönetmen MajidMajidi üstlendiği filmin oyuncu kadrosundaMahdiPakdel, Sareh Bayat, Mina Sadati, Ali RezaShoja-Nuri, MohsenTanabandeh, DariushFarhang ve SiamakAdibgibi isimler rol alıyor.40 MİLYON dolar bütçesiyle, İran sinemasının bugüne kadar çekilen en yüksek bütçeli film olma özelliğini taşıyan film, görsel efektleriyle de izleyenleri büyülüyor. Yapımı yıllar süren filmde, Hz. Muhammed’in doğumundan 12 yaşına kadar olan dönem ve o yıllarda Mekke’deki olaylar işleniyor.

 

Filmin Konusu İse Şöyle

Film, 7 nci yüzyılda Mekke'de ve Hz.Muhammed'in etrafında gelişen olayları konu ediniyor. Ebrehe’ninfil ordusuyla Mekke’ye yönelişi sebebiyle tedirgin olan Mekke halkı çaresizdir. Hz. Muhammed’e hamile olan Hz. Amine geri kalan Mekke halkı gibi kaçıp dağlara saklanamaz. Ebrehekimseciklerin olmadığı şehri kolayca ele geçirebileceğini düşünür ancak filler Mekke’ye doğru bir adım dahi atmaz. Ardından milyonlarca ebabil kuşu, Ebrehe’ninordusunu taş yağmuruna tutarak yok eder. Bu olaydan tam bir ay sonra Hz. Muhammed doğmuştur. Hz. Âmine’nin kucağındaki minik bebek dünyayı kökünden değiştirecektir.

Anahtar Kelimeler: HzMuhammetFilimSonPeygamber

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat