"Dostluk Anıtı olduğunu söylemek alçaklıktır"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan`ın `ucube` ifadesi sonrası gündemden düşmeyen İnsanlık Anıtı ile ilgili Ermenistanlı yetkililerin yaptığı açıklamaları değerlendiren eski Kars Belediyesi Başkan Yardımcısı Saffet Özdemir, "Bu anıtın Ermenistan - Türkiye Dostluk Anıtı olduğunu söylemek alçaklıktır" dedi.

07.05.2014 16:35, 8 yıl önce eklendi.
Dostluk Anıtı olduğunu söylemek alçaklıktır

Geçtiğmiz hafta sonu Sarıkamış Şehitleri`ni Anma Törenleri ve Kars`taki açılışlara katılan Başbakan Erdoğan`ın eski başkan Naif Alibeyoğlu döneminde yaptırılan İnsanlık Anıtı`nı ucubeye benzetmesiyle ilgili tartışmalar bitmiyor. Eski Kars Belediyesi Başkan Yardımcısı Saffet Özdemir, yurt içinde yaşanan tartışmalara Ermenistan Dışişleri Bakanı Edvard Nalbandyan`ın da katılmasına tepki gösterdi.Anıtla ilgili açıklama yapan Ermeni yetkililerin Türkiye topraklarında gözü olan, kardeş ülke Azarbeycan`ın topraklarını işgal eden bir devleti temsil ettiklerini kaydeden Özdemir, "Benim dede ve ninelerime yaptıkları zulmü kapatmak için ceddimi soykırımcı göstermeye çalışan, emperyalistlerle el ele vererek tarihin çöplüğüne attığımız Sevr Anlaşması`nı yürürlüğe koymaya çalışan Ermenistan yöneticileri hadlerini bilmiyor" diye konuştu.Özdemir, şöyle konuştu: "Bu anıtın Ermenistan-Türkiye Dostluk Anıtı olduğunu söylemek alçaklıktır. Anıtın yaptırılma sürecinde Kars Belediye Başkan Yardımcısı`ydım. Dolayısıyla bu spekülasyonlar beni ve benim soylu ve yurtsever ailemi de yıpratacak mahiyettedir. Yurdunu ve milletini seven bir ailenin evladı olarak bir kez daha Ermeni yetkililerin açıklamalarına tepki gösteriyorum. Bu konuyla ilgili geçmişte basına yansıyan benim ve eski Kars Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu`nun demeçleri de ortadadır.Naif Alibeyoğlu`nun dedesi Ermenilerle savaştığı ve kahramanlıkları için İstiklal Madalyası almıştır. Biz artık çocuklarımız, savaş kültürüyle değil barış kültürüyle beslensin, Anadolu halkının hümanizm özlemini tüm dünyaya göstermek için, Ermeniler iflah olsunlar diye o anıtı yaptırdık. Ermenistanlı yöneticinin bu demeci, Türkiye iç politikasında anıtla ilgili süregelen tartışmaları derinleştirmek için özellikle ve bilinçli olarak verdiğini düşünüyorum" diye konuştu.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat