12.7 Milyon İnsanımız Yoksul

Halkın gündeminden uzak yönetilen Türkiye`de yoksul sayısının 12 milyonu aştığına dikkat çeken Türkiye Partisi Konya İl Başkanı Erdoğan Çalışkan, Türkiye halkının özlediği iktidara Türkiye Partisi ile kavuşacağını söyledi.

07.05.2014 16:35, 6 yıl önce eklendi.
12.7 Milyon İnsanımız Yoksul

Türkiye Partisi Konya İl Başkanı Erdoğan Çalışkan, parti il binasında düzenlediği basın toplantısında 2010 yılını değerlendirdi.Ankara ile Türkiye ’nin gündemi farklı

Erdoğan Çalışkan geride bıraktığımız yılda iktidar ve muhalefetin Ergenekon Davası, Referandum, CHP deki genel başkan değişimi, Türban yani üniversitelerdeki başörtüsünü sorunu, Balyoz Darbe Planı" iddiası, Wikileaks belgeleri gibi konular üzerinden haftalarca hatta aylarca tartıştığını hatırlatarak; TBMM ’de gurubu bulunan partilere şu soruları yöneltti?

“ Bu tartışmalar;

* İşsizliğin Cumhuriyet tarihinde rekor kırmasını mı engellemiştir?

• Yine Cumhuriyet tarihinde rekor seviyelere ulaşan borçlarımızın yükselişinin önünü mü kesmiştir?

• Eğitim, adalet ve terör gibi yıllardır çözülemeyen sorunlarımızı çözüme mi kavuşturmuştur?

• Asgari ücretle geçinmek zorunda kalan milyonlarca çalışanın maaşlarını mı yükseltmiştir?

• Temel üretim girdi maliyet fiyatları altında ezilen çiftçi ve sanayicimizin derdine mi derman olmuştur? Kime ne sağlamıştır.”

Yoksul insan sayısı artmış!

Kimin umurunda…

Geçtiğimiz günlerde Türkiye İstatistik Kurumu ’nun Türkiye`deki yoksullukla ilgili yaptığı açıklamanın sonuçlarına dikkat çeken Çalışkan, “Resmi rakamlara göre 12.7 milyon insanımız yoksul kabul ediliyor. Aslında bu rakamda gerçekten uzaktır. Yinede doğru olduğunu kabul etsek bile, buda Türkiye ’nin iyi yönetilmediğinin en büyük göstergesidir” diye görüş belirtti.

Geleneksel siyaset anlayışı değişmeli

Milletten uzak siyaset anlayışının artık değişmesi gerektiğini vurgulayan Türkiye Partisi Konya İl Başkanı Erdoğan Çalışkan, demokratik anlamda da Türkiye ’nin her geçen gün geriye gittiğini kaydetti ve ekledi; “Bakınız yapılan bir yanlışı kabul eden de yoktur, hata benim düzelteceğiz diyende. İktidar yargıyı suçluyor, yargı iktidarı suçluyor. Muhalefet iktidarı suçluyor iktidar da muhalefeti suçluyor. Oysa ki, bu kurumların tamamının uyum içinde çalışması gereklidir. Bugünkü iktidar ve muhalefet tablosu göstermektedir ki, milletimizin istediği ve özlediği siyasi anlayış ortada yoktur. Biz öyle inanıyoruz ki aziz milletimiz, önümüzdeki genel seçimlerde iktidara ve muhalefete gereken cevabı sandıkta vereceklerdir.”

Yargı ve iktidar sorumludur

Kamu vicdanını rahatsız eden 102. madde ile ilgili yaşanan gelişmelerden hem iktidar hem de yargıyı sorumlu tutan Çalışkan, hükümet ve kurumlar uyum içinde halkın menfaatleri doğrultusunda çalışması gerektiğini söyledi.

Anahtar Kelimeler: İnsanımız Yoksul

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat