Arama Moturu Filmi’nin Galasına İlgi Yoğundu

Konyalı yönetmen Atalay Taşdiken memleketi Hüyük’ün Çavuş mahallesinde çekimini yaptığı,

29.05.2016 15:02, 4 yıl önce eklendi.
Arama Moturu Filmi’nin Galasına İlgi Yoğundu

çavuş mahallesi ve Hüyük ilçesinin mahallerinin halkının oynadığı Arama Moturu’nun galası Kule site sinemalarında yapıldı. Galaya ilgi yoğundu.

 

Galada film hakkında bilgi veren Atalay Taşdiken, “ Senoryası organik, oyuncuları organik ve çileği organik olan Hüyük’ün Çavuş mahallesinde çekimini yaptığımız Arama Moturu yaşanılan güncel olaylardan esinlenerek yazdığım bir komedidir. Gerçek hayat hikâyesidir. Bu gala alışık olmadığımız bir galadır. filimin çekimi ve her şeyi organik olduğu için organik bir gala dedik. Oyuncularımız tamamen çavuş ve Hüyük’ün etrafındaki mahallerden oluştu. Son derece oyuncular yetenekli ve başarılı idiler. Bizi destek veren herkese ve emeğe geçenlere teşekkür ediyorum. Başarı Konya’nın ve hepimizin” dedi. 

 

Çavuş Mahallesi İnsanlarının Güncel Olaylarından Esinlendim

 

Mommo (Kız Kardeşim) ve Meryem filmleriyle 32 festival yarışmasında ödül alan Atalay Taşdiken filimin konusunun güncel olaylardan oluştuğunu belirterek, “Kendi memleketim olan Hüyük ilçesi Çavuş mahallesi (köyü) insanların güncel olaylarından esinlenerek filimin senaryosunu yazdım. Anadolu’nun her yerinde yaşlıların ciddi bir evlilik problemi olduğunu gözlemledim. Köye gittiğimde buna rastladım. Bir dede kendine eş arıyordu. Doğduğumuz günden öldüğümüz güne kadar bir şeyler arıyoruz. Bugünkü arayışı da bünyesinde barındıran bir öykü yazdım. Bu gün aramak denilince ekranın başına oturup klavyeden aramak anlaşılıyor. Geçmişle bu günün aramak kavramının da ironik bir kıyaslamasını yaptık” şeklinde konuştu.

 

Organizasyonunu Selçuk Üniversitesi'nin üstlendiği galaya katılanların seyrettiği ve çok beğenerek ayakta alkışladığı Arama Moturu filimi 3 Haziran’da tüm Türkiye’de vizyona girerek seyirciyle buluşacak. Galada Çavuş’un organik çileklerinin ikram edilmesi de ilgi gördü.

 

Anahtar Kelimeler: Arama MotoruGalaKonyaSinema

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat