ARAMA MOTURU 3 Haziran’da vizyonda

Mommo (Kız Kardeşim) ve Meryem filmleriyle 32 festival yarışmasında ödül alan

26.05.2016 11:30, 4 yıl önce eklendi.
ARAMA MOTURU 3 Haziran’da vizyonda

Konyalı hemşerimiz Atalay Taşdiken'in Arama Moturu filmi 3 Haziran'da tüm Türkiye'de vizyona giriyor.

 

Çekimleri Konya'nın Hüyük ilçesi Çavuş köyünde yapılan Arama Moturu ile ilgili yapımcı ve yönetmeni Atalay Taşdiken, filmin galasını da Konya'da yapıyor. Organizasyonunu Selçuk Üniversitesi'nin üstlendiği filmin galası 28 Mayıs Cumartesi günü saat 20.00'de Kulesite Sinemalarında yapılacak.

 

Film ile ilgili seyirciyi güldürmeyi planlayan Yönetmen Atalay Taşdiken, “Komedi yapmak adına dejenere bir mizah anlayışının topluma dayatılmasına karşıyım. İnsanların komedi beklentisini sömürmek ve ahlaksız arz oluşturmak ve benim reddettiğim ve kabul etmediğim bir şey” dedi.

 

Taşdiken, Arama Moturu filminin senaryosunu kendi köyü olan Konya'nın Hüyük ilçesi Çavuş köyünden esinlenen olaylardan oluşturduğunu anlatarak, “Anadolu'nun her yerinde yaşlıların ciddi bir evlilik problemi olduğunu gözlemledim. Köye gittiğimde buna rastladım. Bir dede kendine eş arıyordu. Doğduğumuz günden öldüğümüz güne kadar bir şeyler arıyoruz. Bugünkü arayışı da bünyesinde barındıran bir öykü yazdım. Bu gün aramak denilince ekranın başına oturup klavyeden aramak anlaşılıyor. Geçmişle bu günün aramak kavramının da ironik bir kıyaslamasını yaptık.” 

Anahtar Kelimeler: AramaMororuKonyaVizyon

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat