75 bin kitap projesinde sona yaklaşıldı

Eğitime her zaman destek olan Karatay Belediyesi, `75 Okula 75 Kütüphane 75 Bin Kitap” projesi kapsamında kütüphane yapım çalışmalarında son aşamaya geldi.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
75 bin kitap projesinde sona yaklaşıldı
Yapılan çalışmalar sonucunda okulların kültürel eksiklerinin kısmen de olsa tamamlanmış olacağını ve öğrenciler için kültürel alt yapı oluşturulduğunu ifade eden Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, kütüphanelerin bünyesinde Karatay İlçe Milli Eğitim Komisyonu ’nun belirlediği, öğrencilerin derslerine yardımcı olacak atlas ve ders kitaplarının yanı sıra, Türk ve Dünya klasikleri, öykü, roman, şiir, masal, araştırma-incelemeler ve biyografiler gibi genel kültüre yönelik eserlerinde yer alacağını söyledi. Öğrencilerin ders dışında da okuma alışkanlığı edinmesine yönelik çalışma da okuma için uygun ortamın da sağlanmasının hedeflendiğini belirten Hançerli, eğitime olan desteğin devam edeceğini dile getirdi.

Diğer ilçelere göre Karatay ’daki sınıflarda mevcut öğrenci ortalamasının 30 kişi seviyelerinde olduğunu belirten Başkan Hançerli, hayırsever vatandaşların, İl Özel İdaresi ’nin ve belediyenin yaptırdığı okullar ile Karatay ’da eğitim yuvalarının bir bir çoğaldığını belirtti.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant