Chp`de Ali Demirci Milletvekili Aday Adayı

Selçuklu İlçe Başkanlığından istifa edip adaylığını açıkladı ve ön seçim istedi.


07.05.2014 16:35, 6 yıl önce eklendi.
Chp`de Ali Demirci Milletvekili Aday Adayı

CHP Selçuklu İlçe Başkanı Ali Demirci görevinden istifa ederek Milletvekilliği aday adaylığını açıkladı. CHP İl Binasında dün partililerin de katılımı ile bir basın toplantısı düzenleyen Demirci Konya ’ya hizmet etmek için Milletvekilliğine aday olduğunu belirterek, Ak Parti ’nin icraatlarını eleştirdi.

Toplantının ilk bölümün de, bir yıllık Selçuklu İlçe Başkanlığı döneminde yaptıkları çalışmaları anlatan Ali Demirci “Görevi sıfır faaliyet, sıfır arşivle devraldık. Hızlı bir yapılanma içine girdik. Mahalle ve köy gezileri yaptık. Ziyaretlerde bulunduk. Referandum sürecinde ciddi bir çalışma yaparak Selçuklu ’da oy potansiyelimizi beşe katladık” dedi.

Daha sonra hükümet çalışmalarını eleştiren Demirci şöyle konuştu:

“Yaklaşık dört yıl önce Ankara Ticaret Odası tarafından yapılan bir araştırmaya göre; 70 milyonluk nüfusumuzun 56 milyonu asgari ücret düzeyinde fakir, bu 56 milyonun 11 milyonu da aç durumdadır. Yani ayda eline 250 tl. geçmeyenler aç demektir. Bununla beraber, bu iktidar döneminde türeyen bol miktarda dolar milyarderi olmuştur. Bir araştırmaya göre 2002-2009 yılları arasında Japonya ’da üç adet dolar milyarderi türemiş. Türkiye ’mizde ise 26 adet dolar milyarderi türemiş. Demek ki ülkemizdeki sosyal adalet jet hızıyla bozulmuş.

Ağır bir işsizlik, yüz binlerce kredi kartı mağduru, köylünün yüzde 80 i haciz altında, her gün kepenk kapatan esnaf, iflas eden sanayici, kıt kanaat geçinen memur ve emekli, işini kaybetmiş işçiler ve babasının emekli maaşına muhtaç olmuş işsizler ordusu, yarınlarından emin olmayan gençler oluşmuştur.

Sıfır durumda iken azdırılmış terör ve terör örgütüne teslimiyet, Brüksel ’den yönetilen ekonomi, Washington ’dan yönetilen siyaset bu hükümetin eseri olmuştur.

Ve ülkemiz, cumhuriyet düşmanlarının azdırıldığı, katillerin hapislerden salındığı bir Türkiye haline gelmiştir.

Böyle bir ortamda Cumhuriyet Halk Partisine İlçe Başkanı olarak bir yıldır hizmet ettikten sonra, şimdi de partimize, ülkemize ve Konya ’mıza parlamentoda hizmet etmek arzusuyla milletvekilliğine aday olabilmek için, parti genel merkezimizin aldığı tavsiye kararı gereğince, görevimden dün itibarıyla istifa etmiş durumdayım.

Bu arada, görevini hakkıyla yaptığı ve bundan sonra da yapacağına inandığım, güvendiğim İlçe Başkan Yardımcılarımdan Sayın İhsan Bağcı ’ya 09 Ocak günü yapmış olduğumuz Yönetim Kurulu toplantısında oy birliğiyle Başkan Vekilliği görevi verilmiştir. Ben de huzurlarınızda görevi kendisine devretmenin rahatlığı içerisinde olduğumu söylemek istiyorum.

Hedefimiz, Konya ’da 1977 seçimlerinde aldığımız başarıyı tekrar etmek ve beş milletvekili çıkarmaktır. Bu başarıyı yakalayabilmek için de Konya ’da aday belirlenmesinin ön seçim ile yapılmasından yana olduğumuzu söylemek istiyoruz.”

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat