"Yargı reformu yapmamız gerekiyor"

Cumhurbaşkanı Gül, Muhteşem Yüzyıl dizisi ile ilgili olarak, "Ben dizi seyretmem" cevabını verdi.

07.05.2014 16:35, 6 yıl önce eklendi.
Yargı reformu yapmamız gerekiyor

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 2 günlük resmi ziyaret için geldiği Yemen`in başkenti San`a`da yargıda eksikliklerin bir an evvel giderilmesi gerektiğini belirterek, "Türkiye`de yargı reformu yapmamız gerekiyor" dedi. Cumhurbaşkanı Gül, Muhteşem Yüzyıl dizisi ile ilgili olarak da, "Ben dizi seyretmem" cevabını verdi.Yemen`in başkenti San`a`da bulunan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Danıştay`dan yapılan açıklamayı nasıl değerlendirdiğinin sorulması üzerine Gül, "Bir taraftan tezat içerisindeyiz. Bir yandan tutukluluk hükme dönüştü diyoruz. Bir yandan da sonuca ulaşamıyoruz. Bu adam suçlu mu değil mi? Demek ki yargı reformu gerekiyor. Eksikliklerin giderilmesi için yeni mahkemeler kurulmalı, savcı ve hakimler alınmalı. Teknik imkanlar arttırılmalı. Bütün bunlar el birliği ile yapılacak konular. Bu Yargıtay`ın, Danıştay`ın, Adalet Bakanlığı`nın, hükümetin, devletin sorunu. Bu sorunu herkesin görüp gece gündüz uğraşması gerekiyor" dedi.Cumhurbaşkanı Gül, bir gazetecinin "Taraflar arasında uzlaşma zor görünüyor. Uzlaşma nasıl sağlanacak?" sorusu üzerine de şunları söyledi:

"Ortada iki ayrı devlet mi var ki uzlaşmak gibi şeyler söz konusu olsun. Nasıl çözüleceği belli. Bu kadar dışarıda güçlü görüntü verirken, içeride hala yapmamız gerekenler var. Bizi dışarıda da güçlü tutan bu reform süreci. Bu reform süreci devam etmeli."MUHTEŞEM YÜZYIL DİZİSİCumhurbaşkanı Gül, bir televizyon kanalında yayınlanan Muhteşem Yüzyıl dizisi ile ilgili tartışmaların sorulması üzerine de, "Sevindiğim şey popüler tarih ilgi konusu oldu. Tarihçiler, üniversite hocaları ekranlarda tarih şuurunu canlı tutuyorlar. Bunlar güzel şeyler. Türkiye gibi büyük bir tarihi olan bir ülkede bunlar çok önemli" dedi.Gül, bir gazetecinin "Peki efendim diziyle ilgili tartışmaları nasıl buluyorsunuz?" sorusu üzerine, "Ben doğrusu dizi seyretmem. Çok ilgili değilim" karşılığını verdi.Gül ayrıca, "Diğer ülkelere insanlık adına ilgi gösteriyoruz" dedi. Cumhurbaşkanı Gül`e akşam yemeğinde "Tuna Nehri" şarkısı çalındı.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat