Şehit askerin 1,5 yaşındaki oğlundan yürek dağlayan feryat

Diyarbakır’ın bismil ilçesinde, uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit olan muhammed said çelik’in 1,5 yaşındaki oğlunun, cenaze töreninde sarf ettiği “baba”.

06.04.2016 16:50, 5 yıl önce eklendi.
Şehit askerin 1,5 yaşındaki oğlundan yürek dağlayan feryat
Uzman Jandarma 1. Kademe Çavuş Muhammed Said Çelik, bu sabah Diyarbakır’ın Bismil ilçesindeki evinden çıkıp, birliğine gitmek üzere özel aracına bindiği sırada, terör örgütü mensuplarınca düzenlenen silahlı saldırı sonucu olay yerinde şehit oldu. Şehit asker için Diyarbakır Askeri Hastanesi’nde tören düzenlendi. Törene, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Emniyet Müdürü Adnan Taşdan, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, askeri erkan, şehidin eşi ve 1,5 yaşındaki oğlu, aile yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı. Tören, şehidin naaşının ambulanstan alınarak, katafalka bırakılmasıyla başladı. 1 dakikalık saygı duruşunun ardından Çelik’in öz geçmişi okundu.

Öz geçmişinin okunmasının ardından konuşan Jandarma Yüzbaşı Mehmet Halef Çelikkollu, son zamanlarda bölücü terör örgütünün ülkedeki huzur ve güven ortamını bozmaya yönelik olarak hendek kazarak, barikat kurduğunu belirterek, “Personelimize kahpece ve sinsice saldırdılar. Vatandaşımızı silah zoruyla canlı kalkan gibi kullanarak, yol kesip ve seyahat özgürlüğünü engelleyerek tehdit ederek eylemlerin altına girmişlerdir. Hedef gözetmeksizin saldırıları devam etmektedir. Bu alçak cinayetleri işleyenler ve bunlara alkış tutanlar bunu asla unutmasınlar. Türkiye Cumhuriyeti kanunları önünde yaptıkları bu caniliğin hesabını mutlaka vereceklerdir” dedi.


Konuşmaların ardından dini vecibeler yerine getirildi. Şehit asker Çelik’in eşi Fikriye ve 1,5 yaşındaki oğlu Yusuf birlikte el açarak, dua okudu. Minik Yusuf, sık sık annesinin göğsüne yerleştirilen babasının fotoğrafına dokunarak annesine baktı. memleketi Hatay’a gönderildi. 


Anahtar Kelimeler: bismildiyarbakır

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat