Vekile 10 tl tokat cezası

Şırnak`ın Silopi ilçesinde BDP`li Milletvekili Sebahat Tuncel`in bir başkomisere tokat attığı gerekçesiyle Türkiye Polis Emeklileri Derneği Konya Şubesi tarafından açılan davada Tuncel, 10 TL manevi tazminata mahkum edildi.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Vekile 10 tl tokat cezası
Konya 3. Sulh Hukuk Mahkemesi`nde görülen manevi tazminat davasına davayı açan Türkiye Polis Emeklileri Derneği Konya Şubesi Temsilcisi Recep Oğuz katıldı. Görülen davanın ardından mahkeme başkanı Ömer Azküçük kararı açıkladı. Kararda Başkan Azküçük, 10 TL manevi tazminatın davalı Sebahat Tuncel`den alınarak davacıya verileceğini açıkladı.
Başkomisere atılan tokatla ilgili manevi olarak Haziran ayında dava açtıklarını belirten Türkiye Polis Emeklileri Derneği Konya Şubesi Temsilcisi Recep Oğuz, "Manevi tazminat davasında Milletvekili Sebahat Tuncel`den 10 TL istedik. Küçük ve sembolik bir rakam olabilir ancak bizim için davayı kazanmak önemliydi. Bu davayı kazandık mutluyuz. Artık Türkiye`de terör ve anarşiye artık geçit yok. Benzer durumlarda biz hukuki yollardan meslektaşlarımızın hakkını aramaya devam edeceğiz" dedi.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu