Has Parti Kurmayları Konya`ya Tarım Çıkarması Yaptılar

Eski Devlet Bakanı Ve Genel Başkan Yardımcısı T.Rıza Güneri
Eski Tarım Bakanı Ve Genel Başkan Yardımcısı Musa Demirci
Genel Başkan Yardımcısı Hasan Basri Aktan Konya` Da
İl Başkanı Av.Veli Tolu Ve İl Başkan Yardımcılarında Hazır Bulunduğu Ziyaretler Sonrasında Askon Konya Şubesinin Açılışına Katıldılar.

07.05.2014 16:35, 6 yıl önce eklendi.
Has Parti Kurmayları Konya`ya Tarım Çıkarması Yaptılar

ZİRAAT ODALARI BÖLGE BAŞKANILIÐINI, MERA ZİRAAT ODASINI Ve DAMIZLIK SIÐIR ÜRETİCİLERİ BİRLİÐİNİ, ZİYARET EDEN HAS PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCILAR ŞU AÇIKLAMALARDA BULUNDULAR.

Meram Ziraat Odası Başkanı Ali Ataiyibiner dışarıdan gelen hayvan girişinden şikâyetçi olduklarını, Siyasilerin yapmış oldukları çalışmalardan rahatsız olduklarını bunların çiftçiye zarar verdiğini ve bölgesel teşviklerin verilmesi gerektiğini, tarımla ilgili projelerin yapılması gerektiğini ifade etti. Has Partinin Yapmış Olduğu Ziyaretten Memnun Olduklarını söyledi.

HAS Parti Genel Başkan Yardımcısı Ve Devlet Eski Bakanı T.Rıza Güneri Bakanlığımız döneminde Konya ’nın sorunlarıyla ilgili çalışmalarımız oldu uygun gördüğümüz ödenekleri Devlet Planlama Teşkilatına bildirdik fakat bütçe görüşmelerinde gördük ki DPT istediğimiz ödenekleri çıkartmamış. Müsteşarla yaptığımız görüşmeler sonucunda biz bu teşvikleri arttırdık. Bunun için çalışmak çaba harcamak ve mücadele etmek gerekiyor. Çok uzun zamandır Konya mız iktidar partisi tarafından yönetiliyor ama gerekli ve hak ettiği teşviki alamıyor bununda tek sebebi Konya Milletvekillerinin Aktif çalışma yapmamasından kaynaklandığını belirtti. Hükümetin zengini tercih ettiğini dile getiren GÜNERİ; dışarıdan eti getiren zaten zenginler, bu yüzden zengin iyice zengin oluyor. Hükümet 8 yıllık politikalarıyla hayvancılığı bitirdi. Direk desteklemeler üretime yansımadı. Bu yüzden et, süt, hepsi ithal eder hale geldi. Ülkenin geliri dışa aktırıldığını söyledi.HAS Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Eski Tarım Bakanı Musa Demirci

Bizde inşallah halkımızla, STK larımızla, Halkın Sesiyle Politikalarımızı belirleyeceğiz dedi.

Yaptığı konuşmada Konya bizim için ve herkes için önemli bir tarım şehridir. Ayrıca Türkiye ’nin hayvancılığında merkezidir bu yüzden Hükümet tarımı ve Konya ’yı desteklemelidir. Hububat fiyatları açıklandı ama bu hesap yanlış, çiftçiye maliyet hesapları sorulmadan fiyatlar açıklanıyor. Açıkladıkları fiyatların arkasında da durmuyorlar. TMO aracılığıyla fiyatların düşmesine engel olamadılar bunu yapamadılar. Çiftçiyle ilgili politikalar var ama hep eskiler uygulanıyor, kurulacak telafi edici bir fonla çiftçi desteklenmelidir. Eğer bu olmazsa çiftçinin durumu kötüdür. Mazot, gübre, sulama fiyatları ucuz olması gerekir, bunların artması devam ederken mahsul fiyatları artmamaktadır. Eski TARIM BAKANI MUSA DEMİRCİ çiftçinin kullandığı elektriğin özelleştirilemeyeceğini söyledi. Sulama ücretlerini ödeyemeyen çiftçinin şu anda icra kuyruğunda olduklarını çiftçinin gerçekten zor durumda olduğunu ifade etti. İzlenilen tarım politikasıyla bu işlerin yürümeyeceğini söyleyen DEMİRCİ ziraat odalarının önünü kesmeye, engellemeye çalışıyorlar. Derviş politikalarını devam ettiriyorlar. Dünya şeker pancarı ektirebilmek için proje üretilirken Türkiye ’de Kota konulmaktadır. Tekel özelleştirildi, tütüne kota koyuldu, dışarıdan tütün alındı. Tekel işçileri eylemler yaptılar ama onları da susturdular. Bu Böyle Gitmez genel Başkanımız Prof. Dr. Numan KURTULMUŞ ’un dediği gibi STK lara kulak vermeyen politikaları sürdüremez. Bizde inşallah halkımızla, STK larımızla, Halkın Sesiyle Politikalarımızı belirleyeceğiz dedi.

HAS Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasan Basri AKTAN yaptığı konuşmada “öncelikle insanı yüce bir varlık olarak gördüğümüz için, insanın ihtiyaçlarını karşılamasını ve önceliğini sağlamak gerektiğini söyledi. Tarımla ilgili teşviklerin yetersiz olduğunu dile getiren AKTAN, Ziraat odalarıyla işbirliği yaparak tespitler yapılmalı, envanterler çıkarılmalıdır. Buna uygun olarak tespit edilen politikalar uygulanmalıdır Halkın Sesi Parti Olarak bizim esnaf ve sanatkârlar ve çiftçiler için önemli projelerimiz var.” Dedi

Göraşlemer sonrasında ASKON Konya Şubesinin Açılışına Katılan Heyet Akşam İse İl yönetim kurulu, İlçe Yönetim kurulları ve gençlik kolların Katılacağı Toplantı katılacaklar.

Anahtar Kelimeler: Tarım

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat