TYB de ahlak konuşuldu

Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesinin bu haftaki konuğu Konya Üniversitesi Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Felsefe Bölümü Doç. Dr. Hasan Hüseyin Bircan oldu. Güz Dönemi Kültür Etkinlikleri kapsamında düzenlenen konferans da `Mutluluk ve AhlakÃÆ`¢â‚¬Â konusu işlendi. İl Halk Kütüphanesinin Kültür Parktaki yeni binasında gerçekleştirilen Programa Aydınlar Ocağı Başkanı Dr. Mustafa Güçlü, Konya Mahalli Sanatçısı Ahmet Özdemir, öğrenciler, gazeteciler ve konuyla ilgili kişiler katıldı.

07.05.2014 16:35, 7 yıl önce eklendi.
TYB de  ahlak konuşuldu
Mutluluk ve Ahlak kavramlarının geniş bir konu olduğunu birçok şekilde dile getirilebileceğini söyleyen Bircan her insanın gayesinin mutlu olmak olduğunu ve bu nedenle insanların kendisini mutlu edecek yaşam tarzları seçtiklerini belirtti. Mutlu olabilmek için ahlak kavramının da önemli olduğunu söyleyen Bircan, ahlaksız cümlesinin doğru olmadığını herkesin bir ahlaka sahip olduğunu, iyi ahlaklı ya da kötü ahlaklı kimse olabileceğini belirtti.
Bir kimsenin sadece tek bir iyi iş yapmakla iyi ahlaklı olamayacağını, iyi ahlaklı sayılabilmesi için birden fazla iyilik yapması gerektiğini belirten bircan, bunun tam tersi içinde geçerli olduğunu, bir kimsenin kötü ahlaklı sayılabilmesi için kötü sayılan işleri sürekli yapar hale gelmesi gerektiğini söyledi. Ahlakın açıklanmasında iyi ve kötü kavramlarının önemli olduğunu sözlerine ekleyen Bircan, hayatımızda yaşadığımız her şeyi iyi ve kötü kavramlarıyla değerlendirdiğimizi ve iyi ahlaklı yada kötü ahlaklı derken iyi ve kötü kavramlarını baz aldığımızı söyledi.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat