5 Milyon Fidan Toprakla Buluşuyor

Konya’ya 2023 yılına kadar 80 milyon fidan dikecek olan Büyükşehir Belediyesi, 2016 yılında 5 milyon fidanı toprakla buluşturuyor.

21.03.2016 20:00, 4 yıl önce eklendi.
5 Milyon Fidan Toprakla Buluşuyor

21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası’nda düzenlenen fidan dikim törenine katılan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, “Kıyametin kopacağını bile bilsek, elimizdeki fidanı hemen toprakla buluşturmalıyız. Bir ağaç bir hayat demektir” dedi.

Selçuklu ilçesi Ardıçlı Mahallesi'nde yapılan fidan dikim törenine Konya Valisi Muammer Erol, AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 3. Ana Jet Hava Üs ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Haluk Şahar, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Konya Orman Bölge Müdürü Bekir Karacabey ve çok sayıda öğrenci ile davetliler katıldı. Fidan dikim töreninde konuşan Konya Orman Bölge Müdürü Bekir Karacabey, ağaçlandırılan bir yerin orman vasfını kazanabilmesi için üzerinden 80 yıl geçmesi gerektiği belirterek, bu nedenle yapılan ağaçlandırma çalışmalarının korunmasının önem arz ettiğini söyledi.

Anahtar Kelimeler: FidanToprakKonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat