Senegal Büyükelçisi işadamlarını yatırıma çağırdı

Konya merkezli Anadolu Sanayici ve İşadamları Federasyonu(ANSİFED) ile Ankara merkezli ANFED`in ortak organizasyonuyla Konya`ya gelen Senegal Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Issakha Mbacke, Konyalı işadamlarını Senegal`e yatırıma davet etti.

07.05.2014 16:35, 6 yıl önce eklendi.
Senegal Büyükelçisi işadamlarını yatırıma çağırdı

Konya ziyareti çerçevesinde fabrika ziyaretlerinde bulunan Büyükelçi Issakha MBACKE ve Büyükelçilik Müsteşarı Moustapha Sokhna Dıop, ilk önce Enkomak ’a ait fırın makineleri firmasını ziyaret ettiler.Enkomak ’ın üretim kalitesini ve sistemini yakından inceleyen Büyükelçi Mbacke, bu tür üretim tesislerine Senegal ’de de önemli ihtiyaç olduğunu belirterek, “ Enkomak ’ın Üretim tesislerini çok modern buldum. Konya ’nın organize sanayi açısından gelişmiş bir il olduğunu duyuyordum. Üç yıldır büyükelçilik görevini yürütüyorum. Konya ’ya ilk kez geldim. Organize Sanayi hakkında bilgi alınca, çok güçlü bir sanayi potansiyele sahip olduğunu gördüm. İki ülke arasındaki ticaret hacminin daha iyi seviyelere gelmesi için gayret ediyoruz.” dedi.Enkomak Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Yöndem ’de Senegal Büyükelçisi ve Ticaret Müsteşarı ’nın Konya ’yı ziyaret etmesinden büyük memnuniyet duyduğunu ifade ederek, “ Firma olarak Afrika ülkelerine makine satışı yapıyoruz. Fakat bunun daha iyi hale gelmesi gerektiğine inanıyoruz. Senegal Konya açısından önemli Pazar. Fakat Konya ’nın bu ülke ile ticaret hacmi yeterli değil. Bunun arttırılması gerektiğine inanıyoruz. Bu bakımdan Büyükelçi ’nin şehrimizi ziyaret etmesini önemli buluyoruz.”Büyükelçi ve Ticaret Müsteşarı ’nın ikinci durağı Tümosan traktör fabrikası oldu. Tümosan ’da ki traktör üretimini gezip yetkililerden bilgi alan Büyükelçi Mbacke, Senegal ’e bir traktör fabrikası kurmayı düşündüklerini ifade ederek, “ Senegal, önemli bir tarım şehri. Bu bakımdan traktör fabrikasına ihtiyaç var. Bu tesisleri gezip inceledikten sonra sağlıklı bir yatırım yapmak istiyoruz.”Mbacke, bu ziyaretlerin ardından Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ’i ziyaret etti. Konya hakkında Başkan Akyürek ’ten bilgi alan Büyükelçi, Konya ile Senegal ’in ortak noktaları olduğunu ve ilişkileri güçlendirmek istedikleri kaydetti.Mevlana müzesini ziyaret eden Senegal Büyükelçisi Mbacke, burada Mevlana Hazretleri ’nin hayatı ve müze hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat