Ak Partide Şok İstifalar

Adalet ve Kalkınma Partisi AK Parti Konya il teşkilatında görevli yönetim kurulu üyelerinde istifalar artarda geliyor.

07.05.2014 16:35, 6 yıl önce eklendi.
Ak Partide Şok İstifalar

Haziran ayında gerçekleşecek genel seçimler öncesinde 15 Ocak 2011 tarihine kadar aday olacak parti görevlilerinin görevlerinden istifa etmesi genel merkez tarafından istenmişti. Dün ve bugün birçok üye istifa etti. Bu üyeler Av. Suat Altunsoy, İnş. Müh. Mustafa Limoncu, Dr. Abdullah Ağralı, Polat Şimşek, Hasan Ekiz, Mustafa Yazlık ve Ertuğrul Uslu.

Suat Altunsoy ’un hem bürokraside hem de hükümet yetkilileri tarafından yakın isimler tarafından desteklenmesi dikkatleri üzerine çekti. Bir diğer istifa eden yönetim kurulu üyesi ise Mustafa Limoncu. Limoncu daha önce basının içerisinden çıkan genç bir inşaat mühendisi. Genç ve mesleğinde başarılı bir isim olan Mustafa Limoncu, AK Parti genel merkezi tarafından kısa sürede dikkatleri üzerine çekmişti. İstifa eden isimler arasında tıp doktoru olan Abdullah Ağralı ve Büyükşehir belediyesi kültür daire başkanı Ercan Uslu ’nun kardeşi olan Ertuğrul Uslu.

Gelen bilgiler arasında Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ’nun İzmir ya da Eskişehir ’den aday olması bekleniyor. Yine gelen diğer bilgiler ışığında ise Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanı olan ve yakın tarihte Bosna Hersek Fahri Konsolosu unvanını alan Ercan Uslu ise aday olmayı düşünen diğer siyasiler arasında. Yine adaylık düşünen en çarpıcı isimlerden birisi ise KTO başkanı Hüseyin Üzülmez.

Anahtar Kelimeler: Akparti de istifa

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat