Karatay`da öğretmenler gününde kütüphane açılışı

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Karaaslan Cumhuriyet İlköğretim Okulunda Kütüphane açılışı gerçekleştiren Karatay Belediyesi, öğretmenleri de unutmayarak ilçe genelinde tüm öğretmenlere el çantası hediye etti.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Karatay`da öğretmenler gününde kütüphane açılışı
Düzenlenen programa Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Ergun, Karaaslan Cumhuriyet İlköğretim Okul Müdürü Kadir Oğuz, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Program öncesi kısa bir konuşma yapan Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Ergun, Karatay Belediyesine ilçe genelinde tüm okullara yapmış olduğu katkılardan dolayı teşekkür ederek, böyle anlamlı bir günde hem öğretmenleri hem de öğrencileri unutmayarak kendilerini yalnız bırakmadığını sözlerine ekledi.

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli ise konuşmasında öncelikle çocuklarımızı emanet etiğimiz tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler gününü tebrik etti. Bugüne dek belediye olarak eğitime her türlü desteğin verildiğini dile getiren Hançerli, 2009 yılında Karatay Kent Konseyinin almış olduğu kararla her okula kütüphane kazandırılması doğrultusunda 2009 ’da 10 okul, 2010 ’da 13 okul ve 2011 yılında ise 51 okula kütüphane yapılarak her kütüphane için Bin ’er adet kitap verildiğini belirtti. Yine 2011 yılı içerisinde Karatay ’da köyler dahil bütün okullara ecza dolabı ve tıbbi malzemelerinin yanı sıra oturma bankları kazandırılacağını ifade eden Başkan Hançerli, okullarımızın eksikliklerinin giderilmesi noktasında ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini söyledi. Yapımı devam eden 24 derslikli Karatay Belediyesi İlköğretim Okulunun inşaatının hızla devam ettiğini vurgulayan Hançerli, Karatay ’daki okulların fiziki yönden en güzel olması için üzerlerine düşeni layıkıyla yapmanın gayreti içerisinde olduklarını sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından Karaaslan Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencilerinin de katılımıyla kütüphanenin açılışı gerçekleştirilerek hizmete girdi.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant