TED Konya Kolejine” Mavi Gök, Yeşil Yaprak ` bayrağı verildi

Milli Eğitim Bakanlığınca organize edilen `Mavi Gök, Yeşil Yaprak” projesinde derece giren okullar önceki gün düzenlenen törenle bayrak ve sertifikayla ödüllendirildi. Bu proje de başarılı okullar arasında yer alan TED Konya Koleji İlköğretim Okulunun `Mavi Gök, yeşil Yaprak” bayrağı ve sertifikasını okul müdürü Hatice Ün aldı.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
TED Konya Kolejine” Mavi Gök, Yeşil Yaprak ` bayrağı verildi

İlköğretim okullarında çevre bilincinin kazandırılması, çevreyi güzelleştirme ve ağaçlandırma çalışmalarının yapılması, doğal çevrenin korunması, öğrencilerde problem çözme, karar verme, işbirliği, becerilerinin geliştirilmesi ve okullar arasında rekabet oluşturulması amacıyla Milli Eğitim bakanlığınca hazırlanan ve hayata geçirilen, “ Mavi Gök, yeşil Yaprak” Projesinde Konya ’da 40 okula bayrak ve sertifika dağıtıldı.

TED Konya Koleji İlköğretim Okulu, bu projede başarılı olarak “Mavi Gök, yeşil Yaprak” bayrağı ve sertifikasını aldı.

Okul Müdürü Hatice Ün “ İlköğretim Okullarına yönelik çevre bilinci geliştirme ölçütlerinin belirlendiği “ Mavi Gök, Yeşil Yaprak” projesinde 29 soru üzerinden bir değerlendirme yapılmış ve geçerli puanı alan okulumuz “ Mavi Gök, Yeşil Yaprak” bayrağı ile” Mavi Gök, Yeşil yaprak” sertifikası almayı hak kazanmıştır. Bu başarıya imza atan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

TED Konya Koleji İlköğretim Okuluna verilen “ Mavi Gök, Yeşil Yaprak” bayrağı ve sertifikası iki yıl geçerli olacak.

Anahtar Kelimeler: Mavi GökYeşil Yaprak

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu