Sorgun Sanayicilerle Bir Araya Geldi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, sanayicilerle bir araya geldi. Sanayici sorun ve çözüm önerilerinin masaya yatırıldığı programda konuşan Başkan Sorgun; `Türkiye`de işsizlik değil mesleksizlik var” diyerek sektördeki kalifiye eleman eksikliğine dikkat çekti.

07.05.2014 16:35, 6 yıl önce eklendi.
Sorgun Sanayicilerle Bir Araya Geldi

AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, Konyalı sanayici işadamları ile bir araya geldi. Koneks ’in tesislerinde gerçekleştirilen programa Sorgun ’un yanı sıra Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti İl Başkan Yardımcıları Ziya Özboyacı, Hasan Hüseyin Karapınar ve Necip Çimen ile İl Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kanmaz ve programa ev sahipliği yapan Koneks ’in sahibi Hüseyin Çiftçi ile sanayiciler katıldı.

Programa gösterdikleri ilgi için işadamlarına tek tek teşekkür eden AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, Türkiye ’nin işsizlik sorununun olmadığını mesleksizlik sorununun olduğunu dile getirdi. Başkan Sorgun; “Değerli işadamlarımız, siz de çok iyi biliyorsunuz ki Türkiye ’de işsizlik değil mesleksizlik sorunu var. İşsizlik birinci problemimiz. Ancak işletmecimiz, sanayicimiz ve işadamlarımızın en çok şikâyet ettiği konuların başında ise kalifiye eleman sıkıntısı geliyor. Bunun çözümü için hep birlikte çaba göstermeliyiz” dedi.

AK Parti ’nin 2002 ’den bu yana Türkiye ’de çok şey yaptığını da kaydeden Sorgun, 8 yılda AK Parti ’nin Türkiye ’yi önemli bir yere taşıdığını söyledi. Sorgun; “2002 ’den 2010 ’u bir mukayese edin lütfen. Türkiye eğitimde, sağlıkta, sanayi üretiminde, turizmde, dış politika ve daha birçok alanda büyük başarılara imza attı. Ne Türkiye ne de Konya halkı, kendisine hizmet edenleri unutmadı ve AK Parti ’ye gerektiğinde teveccühünü gösterdi. Önümüzde bir genel seçim var. Biz inanıyoruz ki milletimiz yine AK Parti ’ye tek başına iktidar olma görevini verecektir. Çünkü halkımız bize biz de halkımıza güveniyoruz. Bugüne kadar birçok önemli yatırım, proje ve değişiklik hayata geçirildi. Bu güzel ülke ve millet için daha yapacağımız çok şey var. Onun için AK Parti ’nin tek başına iktidarda kalması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Başkan Sorgun ve beraberindekiler programın sonunda Koneks Fabrikası ’nı gezdi ve fabrika çalışmaları hakkında firma sahibi Hüseyin Çiftçi ’den bilgi aldı.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat