Tahşiyecilere kumpas davasında iddianame okunuyor

Tahşiyeciler grubuna yönelik kumpas kurulduğu iddiasıyla 33 sanığın yargılandığı davaya, iddianamenin okunmasıyla devam ediliyor.

24.02.2016 13:45, 5 yıl önce eklendi.
Tahşiyecilere kumpas davasında iddianame okunuyor
“Tahşiyeciler” olarak bilinen gruba kumpas kurdukları iddiasıyla, firari sanık Fethullah Gülen ile Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca’nın da aralarında bulundu 33 sanıklı davaya devam ediliyor. İstanbul 14’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, tutuklu sanıklardan Hidayet Karaca cezaevinden getirilirken diğer 9 tutuklu sanık ise duruşmaya katılmadı. Duruşmada bazı tutuksuz sanıklar, avukatları ve aileleri de hazır bulundu.

Sanık avukatları kendilerine verilen evraklarda eksiklikler olduğunu belirterek, eksikliklerin giderilmesini istediler. Bazı sanık avukatları ise usule ilişkin itirazda bulundu. Bunun üzerine ara veren mahkeme heyeti, talepleri reddederek duruşmaya devam etti.

Duruşmaya iddianamenin okunmasıyla devam ediliyor. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan 333 sayfalık iddianamenin 129 sayfası, dün akşam saat 21.00’e kadar okunmuştu.

BAŞAK AKBULUT

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat