6 bin 800 Kişiye Virüs Bulaştı Mı?

Kanada`daki bir klinikte hastalara virüs bulaştırıldığı iddiasıyla 6 bin 800 kişiye, Hepatit-B, Hepatit-C ve AIDS virüsü taraması yapılacak.

07.05.2014 16:35, 5 yıl önce eklendi.
6 bin 800 Kişiye Virüs Bulaştı Mı?
Ottawa Sağlık Hizmetleri Müdürü Dr. Isra Levy, düzenlediği basın toplantısında, adını açıklamadığı kliniğin kayıtlarındaki yaklaşık 7 bin kişi ile irtibata geçileceğini ve bu kişilerin sağlık kontrolüne alınacağını açıkladı.

Söz konusu sağlık tesisinin bir bölümünde enfeksiyon kontrolünde ihmaller saptadıklarını kaydeden Dr. Levy, ihmalin ne zaman başladığını tam olarak bilemedikleri için 10 yıl geriye giderek hasta kayıt taraması yaptıklarını söyledi.

Hepatit-B, Hepatit-C ve AİDS virüsü bulaştırıldığından şüphelendikleri 6 bin 800 kişiye önümüzdeki haftadan itibaren mektup yollamaya başlayacaklarını ifade eden Ottawa Sağlık Hizmetleri Müdürü Dr. Isra Levy, daha geniş bilginin önümüzdeki hafta açıklanacağını sözlerine ekledi.

Ottawa Belediyesi Basın Sözcüsü Jocelyne Turner da, Hepatit-B ve Hepatit-C`nin bir klinikte bulaşması riskinin milyonda 1 ve HIV virüsünün ise 3 milyarda 1 olduğunu savunarak, "Enfeksiyon riski inanılmaz derecede az ama önlemlerimizi de almak zorundayız" dedi.
Anahtar Kelimeler: Kanada

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler


Anket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya arsa