Milli şair Mehmet Akif Ersoy anıldı

İstiklal şairi mehmet akif ersoy, vefatının 79'uncu yılında sultanbeyli kültür merkezi’nde düzenlenen etkinlikle anıldı.

24.12.2015 18:15, 5 yıl önce eklendi.
Milli şair Mehmet Akif Ersoy anıldı
Milli Şair Mehmet Akif Ersoy, vefatının 79’uncu yılında Sultanbeyli’de düzenlenen özel programla anıldı. Akif’in ölümsüz eseri İstiklal Marşı’yla başlayan program, daha sonra panelistlerin Mehmet Akif’i anlatmasıyla devam etti. "Yeni Bilgi ve Belgelerle Mehmet Akif" başlıklı panelde Araştırmacı Yazar Tahsin Yıldırım moderatörlük yaptı. Panelin diğer katılımcıları ise Doç. Dr. Turgay Anar ve Araştırmacı Yazar İbrahim Öztürkçü oldu. Moderatör Yıldırım, "Amacımız Mehmet Akif’i anlatmaktan ziyade anlamaktır. Akif çok yönlü bir şahsiyettir. Akif; azimli, hedefini bilen bir kişiliktir. Bizim için örnek alınacak bir şahsiyettir" ifadelerini kullandı. Araştırmacı Turgay Anar ise, "Konu Akif olunca anlatacak çok şey var. Akif’in mücadelesine, hayatına ve sanatına dair çok şey söyleyebiliriz. Akif yapması gereken şeyi birileri söylediği için değil milletinin ihtiyacı olduğu için yapardı. Sorumluluk alacağı yerleri bilir ve sorumluluğunu yerine getirirdi" dedi. Araştırmacı Yazar İbrahim Öztürkçü, Mehmet Akif Ersoy’la ilgili yeni araştırmalar yapıldığını kaydetti. Mehmet Akif’in yaşantısıyla ilgili bilgiler veren Öztürkçü, “Özel hayatına bakacak olursak Mehmet Akif sporu severdi. İyi bir yüzücüydü, iyi bir gülle atıcıydı, güreşçiydi ve yürümeyi çok severdi” şeklinde konuştu.

“SURETİMİN MANZARASI” SERGİSİ AÇILDI Programın yapıldığı kültür merkezinde ayrıca Mehmet Akif’ten izler taşıyan “Suretimin Manzarası” sergisinin açılışı yapıldı. Mehmet Akif Ersoy’un hayatından kesitlerin yer aldığı sergi, Aralık ayı sonuna kadar ziyarete açık olacak.  

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat