Meclis Üyeleri Huzur Haklarını Somali`ye Gönderdi

Konya Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeleri, Ağustos ayı huzur haklarını, açlık ve yoklukla mücadele eden Somali`ye bağışladı.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Meclis Üyeleri Huzur Haklarını Somali`ye Gönderdi
Somali ’de yaşanan açlık ve yoksulluğa duyarsız kalmayan Konya Büyükşehir Belediyesi, toplumun tüm kesimlerini Hükümet, Diyanet İşleri Başkanlığı ve sivil toplum kuruluşlarının yürüttüğü yardım kampanyalarına destek olmaya çağırıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeleri de, Ağustos ayı olağan toplantısında, Meclis ve Encümen toplantılarına katılmalarından dolayı kanunen ödenen huzur haklarını Somali ’ye bağışlama kararı aldı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Ramazan ayında şehirdeki dar gelirli insanlara destek olunurken; Somali ’de zor durumda olanların da unutulmaması gerektiğini söyledi.

Konya ’da belediyeler, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar olarak gerekli duyarlılığın ortaya konulduğunu belirten Başkan Akyürek, Konya Büyükşehir Belediyesi Meclis üyelerinin de son derece duyarlı bir davranışla huzur haklarını Somali ’ye gönderdiğini ifade etti.

Topluma örnek olan bu davranış nedeniyle tüm Meclis üyelerine teşekkür eden Başkan Akyürek, “Ramazan ayının paylaşma ayı olduğunu unutmayalım. Bayramda da Somalili yetimlerin yüzlerinin gülmesi için herkes elinden gelen desteği versin. Bu insanlık dramına seyirci kalmayalım” dedi.
Anahtar Kelimeler: Huzur Hakları

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu