Kuvvetli kar yağışı geliyor

Yapılan son değerlendirmelere göre, karadeniz, iç anadolu'nun kuzeydoğusu, çankırı, erzincan ve ardahan çevreleri ile ankara'nın kuzey ve doğu ilçelerinin.

04.12.2015 09:15, 5 yıl önce eklendi.
Kuvvetli kar yağışı geliyor
Kıyılarda yağmur ve karla karışık yağmur, yağış alan diğer yerlerde kar şeklinde görülecek yağışların; Amasya ve Tokat çevreleri ile Sinop, Samsun, Ordu ve Giresun’un yüksek kesimlerinde (300 m ve üzerindeki rakımlarda) kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, güney ve batı bölgelerde mevsim normalleri civarında, kuzey, iç ve doğu kesimlerde mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın ise genellikle kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Güney Ege kıyıları ile Antalya çevrelerinde yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle: Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde kuzey ve doğu ilçeleri hafif kar yağışlı 5 İstanbul: Parçalı ve az bulutlu 12 İzmir: Parçalı ve az bulutlu 14 Adana: Parçalı ve az bulutlu 14 Antalya: Az bulutlu ve açık 17 Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmur, yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; iç kesimlerinde yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. 7 Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmur, yüksekleri kar yağışlı 6 Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu -4 Diyarbakır: Parçalı yer yer çok bulutlu 7 

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat