Muhtar Dediğin Böyle Olur…

Konya`nın tek bayan muhtarı Nazan Kaçıran, İl Sağlık Müdürlüğü Meram Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Uzman Doktorları Girişimiyle Mahalle Sakinlerinden 100 Kişi Sağlık Kontrolünden geçirdi..

07.05.2014 16:35, 6 yıl önce eklendi.
Muhtar Dediğin Böyle Olur…

Konya`nın tek bayan muhtarı olan Meram İlçesi Yunus Emre Mahallesi Muhtarı Nazan Kaçıran İle İl Sağlık Müdürlüğü Meram Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Uzman Doktorları Girişimiyle Mahalle Sakinlerinden 100 Kişi Sağlık Kontrolünden Geçirildi. Sağlık Taramasına Mahalle Sakinleri Tarafından Yoğun İlgi Gösterildi.

Mahalle tarama proje yöneticisi Prof.Dr. Ömer Karahan ve 2 uzman hekim, 2 pratisyen hekim ve 1 hemşire olmak üzere Meram Eğitim Araştırma Hastanesi görevlileri, Yunus Emre Mahallesi ’nde sağlık taraması yaptı. Mahalle Muhtarı Nazan Kaçıran ’ın girişimiyle Genel cerrahi ve radyoloji uzmanlarından oluşan ekip, mahallelilerin ayağına kadar giderek sorunlarını dinleyip rahatsızlıkların giderilmesi için görev yaptı. Taramada 10 kişiden 80 ’inde guatr, 6 hastada böbrek kisti ve çok sayıda safra kesesi taşı ile buna benzer sağlık sorunları olduğu ortaya çıktı.

Yunus Emre Mahallesi Muhtarı Nazan Kaçıran, taramaya gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti belirtirken, özellikle kadın muhtarların görev yaptığı mahallelerde bu tür uygulamalarla evdeki huzurun mahalleye taşındığını kaydetti. Kaçıran, kısa zamanda çok iş başardıklarının altını çizerken önümüzdeki Cuma günü yapılacak aşure dağıtımına tüm Konyalıları davet etti.

Konya genelinde 58 mahallede yapılacak sağlık taramasında toplam 5 bin 800 hastanın kontrol edilmesi planlarınken, taramalara en çok ev kadınlarının ilgi gösterdiği bildirildi.

Anahtar Kelimeler: tarama

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat