Teknoloji Bakanlığı’ndan iptal kararı

Bilim, sanayi ve teknoloji bakanlığı, hacettepe üniversitesi teknoloji geliştirme bölgesi konukevi inşaat ruhsatının iptal edildiğini açıkladı.

13.08.2015 22:45, 5 yıl önce eklendi.
Teknoloji Bakanlığı’ndan iptal kararı
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “Hacettepe Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi içerisinde 4691 sayılı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu kapsamında bölgede yer alan girişimcilerin ve bölgeyi ziyarete gelenlerin barınma ihtiyaçlarını karşılamak üzere yapılmasına izin verilen Hacettepe Teknokent Konukevi’ni öğrencilere ve öğrenci velilerine kiralamaya açmak suretiyle Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici Şirketi’nin kanunun amacına aykırı davrandığı tespit edilmiştir. Ayrıca henüz Bakanlık tarafından yapı kullanma izin belgeleri verilmemiş olan bir yapıyı kullanıma açmak yine kanuna aykırı hareket etmektir” denildi.

Açıklamanın devamında, “İlgili yönetici Şirket, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu çerçevesinde sadece Teknokentle ilgili kişilerin hizmetine sunulmak üzere inşaat izni alınmış bir yapıyı kanunun amacı dışında öğrencilerin kullanımına açarak buraya kayıt yaptıran öğrencilerin ileride önemli bir mağduriyet yaşamasına neden olacak bir süreci de başlatmış bulunmaktadır. Bakanlık olarak hem öğrencilerimizin yaşayabileceği mağduriyetin önüne geçmek hem yapı kullanma izin belgeleri dahi verilmemiş bir yapının kullanılmasını engellemek hem de Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu’nun amacı dışında kullanıma açılmasının önüne geçmek için İlgili Kanun ve Yönetmelik hükümlerine dayanarak Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici Şirketine gerekli ikazın yapıldığı yazının gönderilmesiyle birlikte bahse konu Hacettepe Teknokent Konukevi inşaatı ruhsatı iptal edilerek mevcut inşaat mühürlenmiştir” ifadelerine yer verildi. 

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat