Türk Vatandaşları Elçilik Önünde Nöbet Tuttu

Washington`daki Türk büyükelçiliği önünde protesto düzenlemek isteyen Ermenilerin girişimi Türk vatandaşlarının günlerdir elçilik önünde kamp kurmasıyla önlendi. Ermeniler karşı kaldırımda gösterilerini sürdürdü.

07.05.2014 16:35, 8 yıl önce eklendi.
Türk Vatandaşları Elçilik Önünde Nöbet Tuttu
1915 yılında yaşanan olayları Ermenilerin sözde soykırımı anma yıldönümü olarak kabul ettikleri 24 Nisan ’da Türkiye ’nin ABD Büyükelçiliği binası önündeki kaldırımda gösteri düzenlemek isteyen Ermenilerin bu girişimi başarısızlıkla sonuçlandı. Günlerdir büyükelçilik binası önünde kamp kuran Türk vatandaşları Ermenilere karşı kaldırımda gösteri yaptırdı. Azeri vatandaşları da Türklere destek vererek birlikte şarkılar eşliğinde Ermenilere karşı gösteri yaptı.Gösteriye katılanlar arasında bulunan Amerikan-Türk Dernekleri Birliği ’nin (ATAA) eski başkanı Oya Bain, İHA ’ya yaptığı açıklamada, “Ermeniler birçok sene elçiliğimizin önünde gösteri yapıyorlardı. Biz de son 5-6 senede buna cevap vermeye karar verdik, çünkü tek taraflı bir olay oluyordu. Biz de gelip nöbet tutup, elçiliğimiz tarafını alıyoruz. Mesela 48 saattir nöbet tuttuk, Cuma günü 6 ’da başladık ki bu tarafı tutalım. Daha evvel Ermeniler burayı alıyorlardı ve çok çirkin hareketler yapıyorlardı, diplomatlarımızı rahatsız ediyorlardı” dedi.Gösteriye destek vermek amacıyla gelen Ali isimli bir Türk öğrenci de, “Burada çok güzel bir ortam oldu, yaklaşık 100-150 kişi civarında, daha da katılım bekliyoruz. Yaklaşık 4 günlük bir çalışmanın eseri bu. Seneler önce Ermeniler bizim büyükelçilik önünde duruyordu ancak biz 4 gün önce sabah-akşam demeden burada bekledik” dedi.Amerikan Ermeni Ulusal Komitesi ANCA ’nın yöneticisi Aram Hamparyan da yaptığı açıklamada, “Türk hükümetinin Ermeni soykırımı konusunda Ermenileri sessiz bırakma çabalarını protesto etmek için buradayız” dedi.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat