Kıbrıs Rum Kesimi'ndeki bir kışlada askerler ayaklandı

Kıbrıs rum kesimi'nin larnaka kentinde bulunan rum milli muhafız ordusu'na ait acemi er eğitim kampında dün akşam olaylar çıktı.

15.07.2015 13:15, 5 yıl önce eklendi.
Kıbrıs Rum Kesimi'ndeki bir kışlada askerler ayaklandı
Kıbrıs Rum Kesimi’nde yayınlanan Politis gazetesi, Larnaka kentinde bulunan Rum Milli Muhafız Ordusu’na ait er eğitim kampında olaylar çıktığını bildirdi. Gazetede yer alan habere göre onlarca “tepesi atmış” RMMO askerinin kampın kapısında toplandıkları, bağırıp çağırdıkları ve önlerinde buldukları her şeye vurdukları belirtildi. Gazete, başka bir asker aleyhinde daha önceden meydana gelen bir olayın bunların yaşanmasına sebep olduğunu kaydetti.

Kampın ana giriş kapısında saatler süren gerginlik yaşandığını yazan gazete, bazı askerlerin ana girişi ihlal ettiklerini ve kampın dışına çıktıklarını belirtti. Durumun kontrolden çıkmak üzere olduğunu, bu yüzden bölgeye askeri polisin çağrıldığını yazan gazete, askeri polisi gören askerlerin daha fazla çileden çıktıklarını ve olaylar durulana kadar uzun bir süre geçmesi gerektiğini kaydetti. Askerlerin ayaklanması konusunda RMMO yönetiminin ve yetkili bakanlığın bilgilendirildiğini yazan gazete, yetkili bakanlığın konu hakkında soruşturma başlatmasının beklendiğini ekledi.  

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat