2011`de de Siyasi İstikrar Çok Önemli

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Genel Başkanı Dr. Hasan Sert, 2011 yılında da Türkiye`de istikrarın korunması gerektiğini belirterek, `Siyaset bozuk olursa muhatap kalmaz, birlik beraberliğin devam etmesi ve siyasi istikrarın sağlam olması lazım” dedi.

07.05.2014 16:35, 6 yıl önce eklendi.
2011`de de Siyasi İstikrar Çok Önemli

Ünlü Düşünür Hz. Mevlana ’nın ölümünün 737. yıldönümü ve Şeb-i Arus törenleri için Konya ’ya gelen TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert, dernek binasında bir basın toplantısı düzenledi. Başkan Sert, buradaki konuşmasında 2010 yılını değerlendirirken 2011 yılı hakkındaki görüşlerini de açıkladı.

“KOBİ ’ler Proje Üretmeli”

KOBİ ’lere yönelik çalışmaları olan bir sivil toplum kuruluşu olduklarının altını çizen Başkan Sert, “TÜMSİAD, Avrupa ’da 37 katılımcı ülke arasında KOBİ destekçisi sivil toplum kuruluşu seçilmiştir. TÜMSİAD olarak ülkemizde KOBİ ’ler için öngörülen KOSGEB desteklerinin yeterli olduğunu düşünüyoruz ancak KOBİ ’lerinde ortak projeler üretmeleri, bir araya gelip çalışmalar yapması gerekiyor. Maalesef ülkemizde ortak projeler üretilmiyor. Bundan sonra iyi proje hazırlayan fonları kapacak. Ülkemizdeki KOBİ ’lerin bilgi birikimi ve zihinsel gelişmeyi artırmaları gerekiyor. Devletin, hükümetin kurumlarının yapması gereken şeylerde var tabi. KOBİ ’lerimiz devletten resmi kurumlardan korkuyor. Bu cesaretsizliği kırmamız, özel sektörle devletin barışması gerekiyor” dedi.

2011 ’den Beklentiler

Ekonomiyle ilgili değerlendirmelerde de bulunan Başkan Sert, “Bugün dünya ülkeleri arasında özellikle de Avrupa ’da ekonomide bozukluklar yaşanıyor. Yunanistan, İtalya, Belçika, Hollanda, Portekiz, İspanya, Almanya gibi ülkelerin ekonomilerinde çok ciddi ekonomik bozukluklar göze çarpıyor. Avrupa ekonomisi 2011 yılında da çok iyi gözükmüyor. Diğer dünya ülkelerine bakacak olursak bu ülkelerin arasında Türkiye ’nin de olduğu bir sıçrama var. Biz ülke olarak bu istikrarı yakalamış durumdayız. 2011 yılının Türkiye için daha aydınlık bir yıl olmasını ümit ediyoruz. Ülkemizde bugün işsizlik yüzde 15 ’ten 11 seviyelerine kadar düşmüştür. Buna rağmen işsizlik hala bir problemdir. Türkiye ’de istikrarlı bir yapının korunması lazım. Siyaset bozuk olursa muhatap kalmaz, birlik beraberliğin devam etmesi lazım” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler: Tümsiad

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat