Milletvekili öyle bir tweet attı ki

Geçen günlerde cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'ın başlama sinyalini verdiği dev yazılım hamlesi’ne sosyal medyadan çeşitli destekler gelmeye devam ederken,.

07.07.2015 11:30, 5 yıl önce eklendi.
Milletvekili öyle bir tweet attı ki
Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu Başkanlığı görevini yürüten Ünüvar ilk mesajında “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan vizyonuyla yeni Türkiye dev yazılım hamlesini başlatıyor” mesajını attıktan sonra ikinci tweetinde beklenmedik bir mesajla takipçilerinin karşısına çıktı. Ünüvar, bir bilgisayar programlama dili olan C dilinde yazılmış bir kodu paylaşarak projeye desteğini yineledi. Yazılım bilgisi olmayan takipçiler ilk başta bu mesajı bir virüs zannederken yazılımcılar milletvekiline kod yazarak cevaplar attı.

Ünüvar’ın paylaştığı kodun içerisinde yer alan printf (Dev yazılım hamlesi başlıyor) kısmı program çalışırken ekrana “Dev yazılım hamlesi başlıyor” yazdırırken return 0; kısmı ise programın sorunsuz çalıştığını vurgulayan bir satır olarak işlem görüyor. 

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim Dinar Sürücü Kursu