300 bin liralık yatırım çürüyor

İnegöl’ün mezit boğazındaki 7 kırsal mahalleye karaburun deresinden gelen içme suyunu arıtacak olan arıtma tesisinin halen faaliyete alınmamasına tepki.

07.07.2015 10:30, 6 yıl önce eklendi.
300 bin liralık yatırım çürüyor
300 bin liralık yatırımının çürümeye yüz tuttuğunu ifade eden İhsaniye Mahallesi Muhtarı Hayati Çiçek, "Karaburun deresinden gelen suyun devamında 2012 yılında grup mahalleleri kapsayan, o dönemde İl Özel İdaresi tarafından arıtma tesisi yapıldı. Su işleri Büyükşehir yasasıyla birlikte BUSKİ’ye devroldu. Ondan sonra bizim bu hatları çalıştırma gibi bir görevimiz kalmadı. Mahalle olduğumuz o tarihten bu yana BUSKİ ekipleri gelip gidiyor, rapor tutuyor ama arıtmayı faaliyete bir türlü geçiremiyor. BUSKİ bunu çalıştıramayacaksa, 7 mahalle muhtarlığına devretsinler, biz gerekeni yapalım. Biz daha önce arıtmamızı çalıştırıyorduk, bundan sonra da yapmaya hazırız" dedi.

"ÇAMUR İÇİYORUZ" Arıtmanın faal olmaması sebebiyle yağışlı havalarda çeşmelerden çamur aktığının altını çizen Çiçek, “Yağışlı havalarda resmen çamurlu su içiyoruz. Buna bir çözüm getirilmesini istiyoruz. Toplam da 2 bin nüfusun bulunduğu 7 mahalle var. BUSKİ bu konuya niye bu kadar uzak duruyor. BUSKİ’nin bir an önce bu konuya el atmasını istiyoruz. 300 bin liralık bir arıtma tesisi çürüyor. Hatta arıtma tesisine zarar veriliyor” diye konuştu. 

SALİH BAKICI BURSA

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler


Anket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat