Hasta Yıkamaya Gümüş Madalya

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Hemşiresi Esma Şen’in, ‘Hasta Yıkama Sistemi’ adlı buluşu, Güney Kore’nin Seul kentinde

26.05.2015 12:50, 8 yıl önce eklendi.
Hasta Yıkamaya Gümüş Madalya

gerçekleştirilen 8. Kore Uluslararası Kadın Buluşçular Fuarı’nda Gümüş Madalya kazandı.

Türk Patent Enstitüsü (TPE), 15-18 Mayıs 2015 tarihleri arasında Güney Kore’nin Seul kentinde gerçekleştirilen 8’inci Uluslararası Kadın Buluşçular Fuarına bu yıl üç buluşla katıldı. Türk Patent Enstitüsü desteğiyle Türkiye’yi temsilen fuara katılan proje sahiplerinin buluşlarını tanıttığı fuarda, Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Hemşiresi Esma Şen de ‘Hasta Yıkama Sistemi’ buluşunu tanıtma imkanı yakaladı. Türkiye’den katılan 3 buluştan biri olan ‘Hasta Yıkama Sistemi’, fuarda gümüş madalya ile ödüllendirildi.

AMAÇ KADIN BULUŞCULARI DESTEKLEMEK

Kadın buluşçular için önemli bir teşvik unsuru olarak da değerlendirilen fuar, Kadın buluşçuların buluşlarının tanıtılması, bilgi ve tecrübelerin paylaşılması, uygun iş fırsatlarının yaratılması, ekonomik faaliyetlerin fikri mülkiyet hakları ile güvence altına alınarak geliştirilmesi ve kadın buluşçuların desteklenmesini amaçlanıyor.

HASTA YIKAMA SİSTEMİ NEDİR?

Türk Patent Enstitüsünün, gümüş madalya ile ödüllendirdiği Esma Şen’in buluşu “Hasta Yıkama Sistemi” ayakta durması mümkün olmayan veya banyo ortamında düşme riski yüksek olan, solunum veya medikal desteksiz yaşayamayan, kısmi felçli hastalar ve tamamen destekle yaşayan hastalar için; hastane, bakımevi veya ev ortamında kullanıma olanak tanıyan, hastaların zarar görmeden ve pis suya maruz kalmadan temizlenebilmelerini sağlıyor.

 

Anahtar Kelimeler: HastaYıkamaMadalya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant