Karatay’da Ailelere Madde Bağımlılığı Konferansı

Karatay Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Konya Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından ailelere Madde Bağımlılığı konulu konferans verildi.

29.04.2015 10:13, 6 yıl önce eklendi.
Karatay’da Ailelere Madde Bağımlılığı Konferansı

Celaleddin Karatay Kongre ve Gençlik Merkezinde düzenlenen konferansa AK Parti Konya Milletvekili Adaylarından Leyla Şahin Usta, Rüveyda Gülseren Kozak, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Lütfiye Poçanoğlu, AK Parti Karatay Kadın Kolları Başkanı Neslihan Yıldırım, Karatay Kent Konseyi Başkanı Yusuf Güden, Kadın Meclisi Başkanı Havvanur Aydın, Belediye Meclis Üyeleri ve aileler katıldı.

Konferans öncesi söz alan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, madde bağımlılığı ile mücadelenin önemli bir konu olduğunu ifade ederek, gelişmiş toplumlarda belli bir zamandan sonra farklı problemlerin kendini gösterdiğini vurguladı. Madde bağımlılığı konusunda toplumun bilinçlendirilmesi gerektiğini kaydeden Hançerli, Karatay Belediyesi olarak emniyet güçleriyle ortaklaşa çalışmalar gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

AK Parti Konya Milletvekili Adayı Leyla Şahin Usta ise konuşmasında, üzerinde durulması gereken konuların başında gelen madde bağımlılığının özellikle gençlerin ilgisini çekecek yerlerde konferanslar yapılmasının gerektiğini söyledi.  Madde bağımlılığı merak sonrası başlayan bir olay olduğunu belirten Leyla Şahin Usta, gençlerimizin boş zamanlarını değerlendirecek alanların sunulması gerektiğini sözlerine ekledi.

Ardından söz alan AK Parti Konya Milletvekili Adayı Rüveyda Gülseren Kozak, hep birlikte çalışılması gereken bir konu olduğunu belirterek içilen maddenin ne olduğunu ve hangi amaçla kullanıldığı üzerinde durulması gerektiğini söyleyerek bu duruma düşülmemesi için aileler olarak daha aktif olunması gerektiğini vurguladı.

Konuşmaların ardından Konya Halk Sağlığı Müdürlüğünde görevli Dr. Ferahnur Çavdarcı Yaman tarafından madde bağımlılığı konulu konferansa geçildi. Dr. Ferahnur Çavdarcı Yaman madde bağımlılığında en önemli etkili faktörün arkadaş olduğunu ifade ederek, çocuklarınızı sürekli kontrol edin, bunun en önemli yolu onu kucaklamak, arkadaşlarını tanımak ve davranışlarını takip etmektir dedi. Madde bağımlılığının neden denendiğine de dikkat çeken Dr. Yaman, merak, özenti, bilgisizlik, arkadaşa uymak, moda ve sorunlarını çözebilmek veya unutmak gibi nedenlerin baş gösterdiğini söyledi.

    Konferansın sonunda Dr. Ferahnur Çavdarcı Yamana Karatay Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Havvanur Aydın tarafından hediye takdim edildi.

Anahtar Kelimeler: MaddeBagımlılıkKaratay

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat