Mustafa Kabakcı Sağlık Yatırımlarını Değerlendirdi

AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakcı, yapmış olduğu açıklamada;

29.01.2015 10:12, 6 yıl önce eklendi.
Mustafa Kabakcı Sağlık Yatırımlarını Değerlendirdi

İnsanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışıyla bu ülkede 12 senedir sağlık alanında büyük yatırımlar yaptık. Dünya çapında bir kapasite oluşturan ve ihtiyaç sahibi ülkelere de sağlık yardımı yapan ülkemiz, özellikle acil sağlık hizmetlerinde her gün daha ileriye gitmektedir. Halen Avrupa da en kaliteli ve en ucuz hizmeti veren bir ülkeyiz.

Türkiye genelinde 2.155 adet 112 istasyonu 4468 adet Kara Ambulansı 17 adet helikopter 3 adet Uçak ve 6 adet deniz Ambulansı ile acil sağlık hizmeti yürütülmektedir. Yapılan yatırımlardan Konya’mızda gereken payı almış bulunmaktadır. İlimizde 58 istasyonda 78 ambulans ve 916 personel ile 7gün / 24 saat hizmet verilmektedir. Bu bağlamda 2014 yılında Konya da 124.906 hastaya hizmet verilmiştir.2014 yılında bakanlımızca alımı yapılan 2014 Model Ambulanslardan Konya’ya 20 adet yeni ambulans tahsisi yapılmıştır.

2015 yılının ilk çeyreğinde helikopter ambulansımızla gece uçuşlarına başlanacaktır.

Konya sağlık alanında sadece hastane bazında değil jeotermal sağlık turizminde de önemli noktadadır.

Sağlık hizmetlerinde geldiğimiz noktada durmak gibi bir niyetimiz yok hep bir adım öne ve kaliteye ulaşmak için çalışacağız.  Diyerek sözlerini tamamladı.

 

Anahtar Kelimeler: AkpSağlıkMustafa kabakcı

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler


Anket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat