KOP TEYAP Başlıyor

KOP İdaresi tarafından hazırlanan ve 2015 yılında faaliyete girecek

27.11.2014 10:16, 7 yıl önce eklendi.
KOP TEYAP Başlıyor
KOP TEYAP“Tarımsal Eğitim ve Yayım Analizi Projesi” için saha analiz çalıştayları başlıyor.

Kalkınma Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı işbirliğiyle düzenlenen ihtiyaç analizi çalıştaylarının saha çalışmalarını ise Konya Bahri DağdaşUluslararası Tarımsal Araştırmalar Enstitüsü üstleniyor. Proje ile KOP Bölgesi’nde değişen iklim şartları, kuraklık ve üretim çeşitliliği üzerine bir farkındalık oluşturmak istediklerini vurgulayan KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu, bölge için önemli olan eğitim ihtiyacının karşılanacağını ifade etti.
KOP’ta eğitim başlıyor.

KOP Bölgesi’nin önemli araştırma merkezinden biri olan Konya Bahri Dağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırma Enstitüsü aracılığıyla yapılacak olan saha çalışmaları ve çalıştaylarla üreticinin bilinçlendirileceğini vurgulayan Başkan Babaoğlu şunları söyledi: “Aksaray, Karaman, Konya ve Niğde illerinden oluşan KOP İdaresi kurulduğu günden beri bölgemizde çeşitli çalışmalar yapıyor. Değişen iklim şartları, su azlığı, kuraklık ile ortaya çıkan sorunların güncel bilgilerle yenilenmesi için 2015 yılında faaliyete geçireceğimiz KOP TEYAP için saha analizi çalışmalarımıza önümüzdeki günlerde başlıyoruz. Bu çalışma sonucunda güncellenen bilgilerle Bölge illerimizde yayım yapan kurum ve kuruluşlarının, tarım paydaşlarının eğitim materyali eksikleri giderilecek, üreticilerimiz bilinçlendirilerek bölge kalkınmasını artıracak kaliteli, katma değeri yüksek ürün yetiştirmeye yönlendirilecektir. KOP Bölgesi için güncel bilgilere ulaşacağımız bu çalışmayı önemsiyoruz. Ayrıca KOP TEYAP’a ek olarak KOP Bölgesi’nde tarım üzerine faaliyet gösteren tüm kamu kurum ve kuruluşları ilgilileri ile illerin üst düzey yöneticilerinin de yer aldığı anket çalışmaları yapılıyor. Yaklaşık bin kişinin yer aldığı anket çalışmasının sonuçları çalıştaylardaanaliz edilerek yapılacak yayım faaliyetlerine ışık tutacaktır. Bu çalışmalara destek veren Bakanlıklarımız başta olmak üzere, saha analizlerini yapan Bahri Dağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırma EnstitüsüMüdürü Dr. Fatih Özdemir ve ekibine teşekkür ediyorum” diye konuştu. Başkan Babaoğlu, ihtiyaç analizi çalıştaylarınınönümüzdeki günlerde Aksaray, Konya, Karaman ve Niğde’de kurum ve kuruluşların katılımıyla geniş katılımlarla düzenleneceğini de sözlerine ekledi. 
Anahtar Kelimeler: KopÇalıştayKonyaAksaray

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat