Beyşehir'de 3 Bin Sedir Fidanı Dağıtıldı

Beyşehir Belediyesi ve Beyşehir Orman İşletme Müdürlüğü’nce ‘Bir fidan bir can’

15.11.2014 10:58, 6 yıl önce eklendi.
Beyşehir'de 3 Bin Sedir Fidanı Dağıtıldı
sloganıyla organize edilen programda 3 bin tüplü sedir ağacı dağıtıldı.
Eşrefoğlu Cami önünde gerçekleşen fidan dağıtımına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. İlçe Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Beyşehir Belediye Başkan Yardımcısı Kamil Göksu, Beyşehir Orman İşletme Müdürü Şambaz Arık, Beyşehir Belediyesi ve Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerince dağıtılan fidanları alan vatandaşlar fidanları kısa sürede toprakla buluşturma sözü verdi.
Dağıtılan fidanlar sayesinde, hem bu konuda farkındalık oluşturmayı hem de Beyşehir’in yeşillenmesine katkı sunmayı amaçladıklarını söyleyen Başkan Yardımcısı Kamil Göksu, “Genciyle yaşlısıyla herkes Beyşehir’in yeşil dokusuna katkıda bulunmak için fidan aldı. İnşallah Beyşehir bu fidanların da dikimiyle yakın gelecekte daha güzel, daha yeşil hale gelecek. Buna yürekten inanıyoruz.”dedi.
Dikim mevsimine girildiğini vurgulayan Arık, bugünlerde ilçe halkına ücretsiz fidan dağıtımı yaparak, vatandaşların evlerinin bahçesinde, tarlasına, mezarlıklara ya da istekleri yerlere dikerek Beyşehir’in daha yeşil bir ilçe haline dönüşmesinin gayretini gösterdiklerini belirtti. Dağıtılan fidanların dikilmeden önce alttan 3-4 santim yüksekliğinde keskin bir bıçakla kesilmesi ve çıkan köklerin budamasının yapıldıktan sonra naylon poşetinden çıkarılıp açılacak 30-25 santim derinliğindeki çukurlara dikilmesi gerektiğini vurgulayan Arık, vatandaşların çok fazla bekletmeden birkaç gün içerisinde fidanları toprakla buluşturmalarının gerektiğini kaydetti.
Arık, Beyşehir’le birlikte aynı zamanlı olarak Seydişehir ve Hüyük ilçelerinde de Cuma namazı çıkışında 3’er bin orman fidanının dağıtımını gerçekleştireceklerini belirterek, “Vatandaşlarımıza ücretsiz dağıtacağımız fidan sayısı bu üç ilçemizde toplam 9 bin olacak. Yoğun bir talep var, ihtiyaç olduğu takdirde bu kampanyayı devam ettirebiliriz” diye konuştu.
Anahtar Kelimeler: FidanToprakBelediye

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat