CHP’li Gençlerden İnternet Sansürünü Protesto Etti

Camlı Köşk Önünde CHP Konya Gençlik Kolları internete sansür getiren

07.05.2014 16:35, 7 yıl önce eklendi.
CHP’li Gençlerden İnternet Sansürünü Protesto Etti
düzenlemeyi protesto etmek için eylem düzenledi. Eylemde, üzerlerinde simgeler olan t-shirt giyen gençler kelepçelenmiş şekilde 'Diktatör elini internetten çek' 'Her yer sansür her yer yolsuzluk' sloganları atarak yürüyüş yaptı. CHP'li gençlerin 3 gündür sürdürdükleri imza kampanyasında 16.428 imza toplandı.

Yürüyüşün sonrası CHP Konya Gençlik Kolları Başkanı Genç Osman Killik yaptığı açıklamada, “Demokrasiyi bir tren olarak gören Sayın Başbakan demokrasiye adeta sivil darbe yapmıştır. Yolsuzluk batağına bulaşmış hükümetin son çırpınışlarından biri de bu internet sansürüdür. Hiç birimiz çocuk değiliz. Hepimiz bu yasağın, ortaya dökülen ihale kayıtlarını, rüşvet konuşmalarını, Başbakan ’ın yaptığı rant dağıtımlarını sansürlemek için olduğunu biliyoruz” dedi.

Demokrasilerde Böyle Bir Uygulama Yoktur

Genç Osman Killik demokrasilerde böyle bir uygulamanın olmadığını ifade ederek, “Hiçbir demokraside bu tür uygulamaların yeri yoktur. Hükümetin bu yaptığı suçtur. Bu suçun hesabı, AKP diktasının ardından er ya da geç bağımsız mahkemelerde sorulacaktır. İnternet sansürü sizin diktatörlüğünüzü de, yaptığınız yolsuzlukları da örtmeye yetmeyecektir. Çünkü gerçeklerin er ya geç ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu vardır. İşte o gerçekler ortaya çıktığında sizi Alo Fatih ’leriniz bile kurtaramayacaktır” şeklinde konuştu.
Anahtar Kelimeler: İnternet Sansürünü

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler


Anket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat