Akşehir^De Yöresel Ürün Pazarı Hizmete Başladı

Konya’nın Akşehir İlçe Belediyesi tarafından yaptırılan; hijyenik bir ortamda peynir, yoğurt, zeytin gibi ürünlerin yanı sıra yöresel ürünlerin de satılacağı Yöresel Ürün Pazarı hizmete başladı.

07.05.2014 16:35, 7 yıl önce eklendi.
Akşehir^De Yöresel Ürün Pazarı Hizmete Başladı
Hizmete başlayan Yöresel Ürün Pazarı ’nı ziyaret eden Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, pazarda satış yapan satıcılarla ve hanımlarla sohbet etti. Pazar yeri ile ilgili görüşleri dinleyen Başkan Oğul, “Bugün itibariyle Akşehir Yöresel Ürün Pazarımızı açtık. Yıllardır Akşehir ’imizde köylülerimizin ürettiği yoğurt, peynir gibi gıda ürünleri dışarıda açıkta satılıyordu. Kışın soğukta, yazın sıcakta bu ürünler satılırken hem ürünleri satan üreticiler, hem de alışveriş yapan hemşehrilerimiz sıkıntılar yaşıyordu. Bu sebeple böyle hijyenik ve kapalı bir Yöresel Ürün Pazarı ’nın yaparak Akşehir ’imize kazandırdık. Yöresel Ürün Pazarımızın Akşehir ’e hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bu pazarımız haftanın 7 günü şehrimize ve bölgemize hizmet edecektir” diye konuştu.
Yöresel Ürün Pazarı ’nda; yoğurt, peynir, zeytin, tereyağ gibi gıda ürünlerinin yanı sıra kadınlar tarafından evlerde yapılan makarna, tarhana, bulgur, salça, pasta, kek gözleme gibi yöresel ürünlerin de satılarak haftanın yedi günü ev ekonomisine katkı sağlamak isteyen ev hanımlarına hizmet vermesi hedefleniyor. Pazarda satış yapan üreticiler de böyle bir pazara kavuşmaktan dolayı mutlu olduklarını dile getirerek Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul ’a teşekkür ettiler. Akşehir Belediyesi tarafından Perşembe Pazarı civarında yaptırılan Yöresel Ürün Pazarı, bin 230 metrekarelik kapalı alana sahip. Yöresel Ürün Pazarı, bodrum artı iki kat olarak inşa edildi. Pazarın en alt katında bodrum ve depo bulunurken onun üstünde yöresel ürünlerin satılacağı kapalı bir alan ile tuvaletler, üst katında ise kafeterya bulunuyor.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat