Gönül Elçileri Gönülleri Fethetti

Gönül Elçileri Projesi kapsamında Konya Valisi Aydın Nezih Doğan’ın Eşi Hatice Doğan, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel’in Eşi Hatice Gökbel’in de aralarında bulunduğu Gönül Elçileri, Konya Dr. İsmail Işık Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti. Ziyarette Gönül Elçileri, huzurevi sakinleriyle bir araya gelirken Selçuk Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları öğretim üyeleri de huzurevi sakinlerine göz muayenesi yaptı.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Gönül Elçileri  Gönülleri Fethetti
Ziyarete Konya Valisi Aydın Nezih Doğan ’ın Eşi Hatice Doğan, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel ’in Eşi Hatice Gökbel, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Musa Özcan ’ın Eşi Perihan Özcan, Konya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Selim Çelenk, Selçuk Üniversitesi Genel Sekreteri Fazilet Uyar, Selçuk Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Yaşar Şen, Huzurevi Müdürü Osman Baybağan, Selçuk Üniversitesi Eski Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan ’ın eşi Prof. Dr. Nilsel Okudan, Selçuk Üniversitesi ’nin gönüllü öğretim üyeleri ve huzurevi sakinleri katıldı.

“BİLGİ, TECRÜBE VE GÖRGÜLERİNİZDEN İSTİFADE ETMEMİZ GEREKİYOR”

Huzurevi ziyaretinde söz alan Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel ’in Eşi Hatice Gökbel, “Kültürel ve sosyal değerlerimizin yaşatılmasında önemli rolleri olan yaşlılarımızın bilgi, tecrübe ve görgülerinden istifade etmemiz gerektiği inancındayım. Her insanın bir gün yaşlanacağı bilinci ile yaşlılarımızı anlamaya çalışmalı ve yanlarında olduğumuzu sadece özel günlerde değil her zaman hissettirmeliyiz. Bizler bu amaçla Selçuk Üniversitesi ’nin gönül elçileri olarak şehrimizde bulunan huzurevini ziyaret ederek imkanlarımız ölçüsünde onların sağlık sorunlarına derman, yaralarına merhem olmak istedik. Tıp Fakültemizin değerli öğretim üyeleri bugün burada sizleri göz muayenesinden geçirecek ve tedaviye ihtiyaç duyanları ise hastanemizde imkanlarımız ölçüsünde tedavi edeceğiz.” dedi.

“MUTLULUK BAŞKALARININ HAYATINA KATTIÐINIZ GÜZELLİKTİR”

Konya Valisi Aydın Nezih Doğan ’ın Eşi Hatice Doğan ise, “Bugün burada çok güzel bir birliktelik yaşıyoruz. Amcalarımıza ve teyzelerimize baktığımızda bir aynaya bakar gibi yıllar sonraki halimizi görüyoruz. İnsan gençken yılların hızla akıp gittiğini fark edemiyor. En güzel yıllarımızı hayatımızın doruk noktasına koyduğumuz evlatlarımız için harcıyoruz. Yemekler, alışverişler onlara göre yapılıyor. Kendinizden vazgeçip onlar için yaşıyoruz. Bugün sizlerin çocukları olarak buraya geldik ve sizlerden öğreneceğimiz o kadar çok şey var ki. Sizlerden bir hayır dua alabiliyorsak, hayatın zorluklarını bir nebze kolaylaştırabiliyorsak bizim için en güzel mutluluk bu. Benim için en güzel mutluluk başkalarının hayatına katılan güzelliktir.” dedi.

“SELÇUK, KONYA ’YA GÖNÜL ELÇİLERİ REHBERLİÐİ YAPIYOR”

Selçuk Üniversitesi ’nin gönüllü annelerinin projeye verdikleri desteğin altını çizen Hatice Doğan, “Selçuk Üniversitesi gerçekten de Konya ’ya bir gönül elçiliği rehberliği yapıyor. Toplumun dezavantajlı kesimine el uzatıyor. Daha bir ay önce İşitme Engelliler Okulumuzdaki öğrencilere, işitme taraması yaptı. ‘Dünyanın her yerinden gelen misafir öğrencilerimiz için ne yapabiliriz diye düşündük ve Selçuk Üniversitesi ’nin gönüllü anneleri anne eli değmiş gibi yemekler hazırladılar. Son olarak şunu söyleyebilirim ki gönlünüz varsa yapabileceğiniz çok şey vardır.” dedi.

Huzurevi sakinleriyle birebir görüşerek hediyelerini paylaşan Gönül Elçileri, onlarla birebir sohbet etme imkanı da buldu.

HUZUREVİ SAKİNLERİ GÖZ MUAYENESİ OLDU

Ziyaret günü Selçuk Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Ümit Kamış, Doç. Dr. Banu Bozkurt, Dr. Mevlüt Yılmaz ve Dr. Abdullah Beyoğlu, Huzurevi sakinlerine göz taraması yaptı. Katarakt, göz tansiyonu, kuru göz, sarı nokta hastalığı, gözlük kontrolü gibi konularda gün boyu 150 ’ye yakın hastayı muayene eden hekimler, ameliyat gerektiren hastaları Selçuk Tıp Fakültesi Hastanesi ’nde tedavi altına alacaklarını belirttiler.

ESKİ SES SANATÇISI HUZUREVİNDE MİNİ KONSER VERDİ

Ziyaretin sonunda ise huzurevi sakinlerine ve ziyaretçilere Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Devlet Konservatuarı öğretim üyeleri tarafından hazırlanan Türk Sanat Müziği dinletisi sunuldu. Huzurevi sakinleri arasında bulunan eski ses sanatçısı Metol Öz, programda mikrofonu alarak arkadaşlarına ve ziyaretçilere birbirinden güzel eserler seslendirdi. Metol Öz ’ün eserleriyle birlikte keyifli dakikalar yaşayan huzurevi sakinleri ve gönül elçileri unutulmaz bir gün yaşadı.
Anahtar Kelimeler: HuzureviSes SanatGöz

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu