Doğan Cüceloğlu Bahçeşehir`de

Bahçeşehir Koleji geleneksel veli eğitim seminerleri kapsamında psikoloji ve iletişim uzmanı Doğan Cüceloğlu`nu veli ve öğrencileriyle buluşturdu. Cüceloğlu, öğrencilerle başarı yolculuğu ile ilgili söyleşi yaparken, velilerle de değerler ve yaşam hakkında bir konuşma yaptı.  

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Doğan Cüceloğlu Bahçeşehir`de

Her yıl alanlarında uzman isimlerle yürütülen öğrencilere yönelik eğitim programlarına bahçeşehir Koleji bu yılda psikoloji ve eğitim alanındaki çalışmalarıyla ülkemizin önde gelen bilim adamlarından biri olan İletişim Uzmanı Doğan Cüceloğlu ile başladı. Önce öğrencilerle bir araya gelerek uzun bir söyleşi yapan Cüceloğlu, “Başarı Yolculuğu” konulu söyleşisinde öğrencilere kendilerini başarıya ulaştırabilecek çok önemli ipuçları verdi. Kendi yaşamından kesitleri öğrencilerle paylaşarak başarılarla dolu yaşantısının tesadüflerin değil çalışma ve azmin sonucu olduğunu vurguladı. Öğrencilere yaşam başarısının diğer tüm alanlardaki başarıları kapsadığını, bu başarıya ulaşabilmek için kişide bulunması gereken 5 temel yetkinliğin olduğunu ifade etti. Cüceloğlu, bu yetkinlikleri şöyle sıraladı: “Kendini ve yeteneklerini tanımak, gönlünün muradını keşfetmek, hedef belirlemek, seçimlerini bilinçli yaparak planlamak, zamanı verimli kullanmak” dedi. Cüceloğlu, öğrencilere son olarak elinizden gelenin en iyisini yapın, bunu yaparken coşkuyla yapın mesajını verdi.

Velilerden Yoğun İlgi

Aynı gün akşamda öğrenci velileriyle bir araya gelen Cüceloğlu ’na ilgi yoğundu. Cüceloğlu, velilerle yaptığı söyleşisinde “Değerler ve Yaşam” üzerinde durdu. Cüceloğlu ; “ Kişinin hayatına anlam veren, sahip olduğu değerlerdir. İnsanın en büyük gücü kuvvetli, başarılı, güçlü olması değildir. Bir kişinin gerçek gücünün kaynağı yaşadığı değerlerdir. Doğru değerleri yaşayan insan zaman içinde sürekli olarak gelişir. İnsan ilişkilerine yön veren sahip olunan değer yargılarıdır. Değerler kişinin yaşamının belirli bir döneminde edinilir ve bu dönem de çocukluk dönemidir. Çocuklarımızın değerlerini oluşturmaları sürecinde onlara doğru yönü göstermeli ve seçim yapmalarına imkan tanımalıyız. Ancak değerlerine bağlı bir yaşam sürdüklerinde mutlu olabilirler” şeklinde konuştu.

Konya Bahçeşehir Koleji Kurucu Müdürü Nurettin Ok, söyleşi sonunda Doğan Cüceloğlu ’na teşekkür ederek, “ Kurulduğumuz günden bu yana, her fırsatta eğitimin sadece okulda ders göstermekten ibaret olmadığını vurguladık. Eğitim, çocukla, aileyle, öğretmenle, tüm bileşenlerin bir arada olması ve işbirliği yapmasıyla başarıya ulaşabilecek bir süreçtir. Yetiştireceğimiz neslin sadece matematik bilmesini önemsemek yetmez, toplu taşıma aracında büyüklerine yer vermesini de, yaşlı ve yalnız bir komşusunu ziyaret etmesini de, ,uluslar arası bir platformda ülkesini en iyi şekilde temsil edebilmesini de bilmesini önemsemeliyiz. Hedeflerimiz yüksek. Bu hedeflere ulaşabilmek için ışık tutabilecek tüm fikirlere saygımız sonsuz. Bu anlamda Doğan Cüceloğlu hocamızın bizlere tutacağı ışık bizim için çok değerli. Kendisi dünya çapında bir otoritedir. Böylesi önemli bir konuğu okulumuzda ağırlamak, veli ve öğrencilerimizi kendisiyle buluşturmak ve kendisinin birikiminden bir nebze de olsa faydalanabilmelerine aracılık etmek Bahçeşehir ailesi için büyük bir mutluluktur” dedi.

Bahçeşehir Kolejine ikinci gelişi olduğunu belirten Cüceloğlu, “Burada bulunmaktan çok mutluyum. Her defasında beni çok büyük bir ilgiyle karşılıyorlar. Böylesine güzel bir öğrenci ve veli grubuyla bir arada olmak, bana büyük keyif verdi” dedi. Haber:Konyadahaber

Anahtar Kelimeler: Bahçeşehir Koleji

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu