Konya’da Pos Tefecilerine Operasyon

Konya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri kredi

28.09.2022 21:00, 2 ay önce eklendi.
Konya’da Pos Tefecilerine Operasyon

kartı borcu ve nakit ihtiyacı olan vatandaşların durumunu suistimal ederek kredi kartlarından çekim yapıp nakit paranın bir kısmına el koymak suretiyle "Pos Tefeciliği" yapan 3 şahsı gözaltına aldı.

KOM Şube Müdürlüğü Mali Suçlar Büro Amirliği ekiplerince yapılan çalışmalarda Karatay ilçesinde belirlenen 2 iş yerine operasyon düzenlenerek arama yapıldı. Cep telefonu dükkanı görünümü verilen iş yerinde vatandaşlar ile komisyon pazarlığı yapıldıktan sonra kredi kartlarından nakit çekim yapıldığı ve komisyon adı altında paranın belli kısmına el konulduğu öğrenildi.

İş yeri sahibinin dikkat çekmemek ve için hemen yanında bulunan elektronik dükkanının depo kısmında pos tefeciliğinde kullanılan kredi kartlarını sakladığı anlaşıldı. Bu iş yerinde yapılan aramada ise üzerlerinde farklı şahıslara ait isimler yazan ve şifreli not kağıtlarına sarılı vaziyette 54 adet kredi kartı ele geçirildi.

Pos tefeciliği yöntemiyle satışı yapılmayan bir ürünü, sanki satışı yapılmış gibi göstererek, mağdurlardan yüksek faizlerle gelir elde eden  3 şüphelinin bu yöntemle aylık 5 milyona yakın bir döngü sağladıkları tahmin ediliyor. Gözaltına alınan Yunus P. Yusuf P. ve Mustafa K. hakkında  "Kazanç Elde Etmek İçin Başkasına Ödünç Para Vermek"ten  (TCK 241Tefecilik) işlem başlatıldı.

Anahtar Kelimeler: POSTEFECİPOLİS

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant