Altın Kız Besra Türkiye’ye Bir Kez Daha Gurur Yaşattı

Gürcistan'da gerçekleştirilen Para Halter Avrupa Şampiyonası'nda Meram

28.09.2022 10:47, 2 ay önce eklendi.
Altın Kız Besra Türkiye’ye Bir Kez Daha Gurur Yaşattı

Belediyesporlu Besra Duman altın madalya kazandı. Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Tiflis 2022’de Meram Belediyespor kulüp sporcularının iki altın bir gümüş madalya ile kendilerini bir kez daha gururlandırdıklarını ifade etti.

Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te gerçekleştirilenPara Halter Avrupa Şampiyonası’nda Meram Belediyespor Kulübü sporcuları Türkiye’ye büyük gurur yaşattı.73 kiloda mücadele eden Meram Belediyesporlusporculardan Sibel Çam 118, 120 ve 123 kg’lık başarılı kaldırışlarıyla altın madalyaya uzanırken, 67 kg’da podyuma çıkan Yasemin Ceylan Baydar 111 kg’lık kaldırışıyla gümüş madalyanın sahibi olmuştu. Şampiyonanın dördüncü gününde bir güzel haber de Besra Duman’dan geldi. Meram Belediyespor Kulübü sporcusu Besra Duman, 55 kiloda, dört kategoride altın madalya kazanarak Avrupa Şampiyonu oldu.

BAŞKAN KAVUŞ: “MERAM BELEDİYESPOR ARTIK DÜNYA ÇAPINDA BİR MARKA HALİNE GELDİ”

Para Halter Avrupa Şampiyonası’ndan iki altın ve bir gümüş madalya ile dönen Meram BelediyesporKulübü sporcularını veantrenörlerinitebrik eden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Önceki gün Sibel Çam ve Yasemin Ceylan Baydar şampiyonada madalyalar kazanarak ülkemize, şehrimize ve Meram’a büyük gurur yaşatmışlardı. Şampiyonanın dördüncü gününde Besra Duman kardeşimiz bizleri bir kez daha mutlu ederek, altın madalya kazandı. Spora ve sporcuya verdiğimiz desteğin karşılığını böyle güzel başarılarla almak çok kıymetli. Meram Belediyespor Kulübü sporcularımız farklı branşlarda, gerek ulusal gerekse uluslararası başarılarla göğsümüzü kabartamya devam ediyor. Gençlerimizin ülkemiz için önemli bir değer olduğunu biliyor, planlamalarımızı bu yönde gerçekleştiriyoruz. Tiflis 2022’den madalyalarla dönen sporcularımızı, onları yetiştiren ailelerini ve hocalarımızı tebrik ediyorum” şeklinde görüş belirtti.

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant