Ailelerin Sünnette ilk Tercihi Kamu Hastaneleri Oldu

Konya İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı sağlık tesislerinde 2022 yılı içerisinde 10.458 sünnet operasyonu gerçekleştirildi.

15.09.2022 12:35, 3 ay önce eklendi.
Ailelerin Sünnette ilk Tercihi Kamu Hastaneleri Oldu

Özellikle pandeminin yoğun olduğu dönemlerde çocuklarının sünnet olmalarını istemeyen aileler, okulların tatile girmesinin ve salgının kontrol altına alınmasının ardından yoğun bir şekildesünnet başvurusunda bulundular. Gelen yoğun talepler nedeniyle pek çok ilçe hastanesine uzman doktor görevlendirmesi yapan İl Sağlık Müdürlüğü,Doğanhisar, Kadınhanı, Sarayönü, İçeri Çumra gibihastanelerde de toplu sünnet günleri düzenleyerek bütün talepleri hızlı bir şekilde sonuçlandırmayı başardı.

Dinimizin gereklerinden olan sünnetin sağlık açısından da faydalı bir operasyon olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Koç, “Çocuklar ve aileleri için son derece önem taşıyan sünnet geleneğinin, sağlık koşullarına uygun, hijyenik bir ortamda ve uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmesi büyük önem arz etmektedir. Ailelerimizin pek çoğu çocuklarının sünnet işleminde devlet hastanelerimizi tercih etmektedirler” dedi.

Sünnet operasyonlarının ameliyathane ortamında steril bir şekilde gerçekleştirilmesinin önemine de değinen Prof. Dr. Koç, “2022 yılı içerisinde 10.000’in üzerinde sünnet operasyonunu başarı ile gerçekleştiren tüm doktorlarımıza teşekkürlerimi sunuyor, operasyon geçiren çocuklarımıza da hayırlı ömürler diliyorum” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler: sünnetkamuhastanekonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant